Sıcak Gelişme: Bitcoin Fiyatı Yüzde 30 Arttı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bundan birkaç gün önce 8.500 dolardan 7.500 dolara sert bir düşüş yaşasa da, dün gece adeta bütün bunların tamamen tersi yaşandı. İlk olarak dakikalar içerisinde 8.500 dolara kadar çıkan ve 1.000 dolar artış yakalayan BTC, daha sonra yatay bir grafik çizse de gece yükselişini sürdürdü.

Birçok kripto para borsasında yüzde 30 artış yakalayan Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.600 dolardan işlem görmekte. Gün içerisinde BTC’nin çıktığı en yüksek seviye ise 10.300 dolar olarak görülmekte.

Bitcoin Kehaneti

Ünlü kripto para analisti Josh Rager yeşil mumun büyüklüğüne dikkat çekerek en son böyle bir grafiği 2 Nisan tarihinde gördüklerini ve bunun yüzde  300 yükseliş ile sonuçlandığını vurguladı. Bunun yanı sıra birçok kripto para analistini ve ünlü isim Edward Snowden’i bile heyecanlandıran bir kehanet de gerçekleşmeye yaklaşıyor gibi gözükmekte.

Resim

Bir Reddit kullanıcısı yılın başında yaptığı tahminle hem Nisan ayı hem de Temmuz ayı fiyatlarını bilmiş ve büyük bir heyecan yaratmıştı. Kullanıcının üçüncü tahmini ise Ekim ayı sonuna kadar 16.000 doların görülmesiydi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Twitter, Libra’ya Katılacak Mı? Jack Dorsey Yanıtladı!

Sonrakini Oku

Johannesburg’un Şehir Ağı Çökertildi! Bitcoin Fidyesi Ödenecek Mi?

Bir Cevap Yazın