Sıcak Gelişme: Bitcoin (BTC) Fiyatı 23.000 Doları Gördü: 30.000 Dolar mı Geliyor?

Bitcoin (BTC) dün başlayan inanılmaz yükselişi ile beraber an itibarıyla 23.000 doları gördü. Bitcoin fiyatının bu inanılmaz yükselişi tam anlamıyla aralıksız devam ediyor ve herkes yükselişin nereye kadar gideceğini merak ediyor.

Bitcoin Fiyatı 23.000 Doları da Geçti

BTC/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 23.137 dolara kadar çıktı ve son 24 saat içerisinde %15 artış yakaladı. Böyle bir yükselişin bireysel yatırımcı kaynaklı olmadığı ve birilerinin yüklü alım yaptığı açık. Bu alımların hangi seviyeye kadar gideceğini tahmin etmek ise teknik analiz eksikliği sebebiyle neredeyse imkansız.

btc

Bitcoin fiyatı daha önce 20.000 dolar üzerine çıkmamıştı ve 23.000 dolar ise tam anlamıyla boş bir sayfa. Direnç ile destek noktalarının oluşmaması sebebiyle şu an sadece RSI veya MACD gibi indikatörlere bakılabilir ancak fiyatın inanılmaz bir şekilde yükselmesi bunların bile tam anlamıyla yön göstermediğini ortaya koymakta.

XRP, ETH ve LINK de Artıyor

Bitcoin fiyatının şahlanması ile beraber XRP, ETH, LINK ve LTC fiyatlarında da büyük bir hareketlilik görüldü. Bitcoin’in piyasa hakimiyetine bakıldığında ise bunun tam anlamıyla bir BTC rallisi olduğu görülüyor. BTC dominansı 67 seviyesine kadar çıktı ve uzun süredir görülmeyen bir noktaya ilerledi. Bunun daha önce Mayıs ve Kasım 2020 tarihlerinde yaşandığı ancak devamında çok sert düşüş olduğu görülüyor.

Eğer Bitcoin fiyatı bu hızla yükselişi sürdürür ve 30.000 dolara kadar çıkarsa, dominansın da 75 seviyelerine gelmesi muhtemel. Bu durum altcoinleri ilk başta ezse de devamındaki olası bir gerileme altcoin rallisini başlatabilir.

Bu Ralli, 2017 Yılındaki Boğa Koşusunu Hatırlatıyor

Bitcoin fiyatı yazının başlama anından itibaren yaklaşık 500 dolarlık daha artış yaşayarak aslında bu rallinin diğerlerine benzemeyeceğini ortaya koydu. Analistlerin ve özellikle Guggenheim fonunun CIO’sunun yorumu ise lider kripto para biriminin 400.000 dolara kadar çıkabileceği olmuştu. BTC’nin özellikle 25.000 dolar veya 30.000 dolar gibi kritik noktaların üzerine çıkması, 2017 yılındakine benzer bir FOMO yaratabilir.

Bu FOMO’nun devamında ya çok sert bir düşüş ya da 2017 yılındakine benzer bir altcoin rallisi görmek yatırımcıları şaşırtmayacaktır. BTC tüm zamanların rekorunu kırsa da bu seviyenin altında olan çok fazla altcoin bulunuyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tahminleri Şaşmayan Yatırım Danışmanından Yeni Bitcoin (BTC) Fiyat Açıklaması

Sonrakini Oku

Ripple (XRP) Fiyatı İçin Kritik Uyarı: Bu Destek Düşerse Fiyat Çakılır

Bir Cevap Yazın