Sıcak Gelişme: Binance’nin Büyük Ortaklığına Yalanlama!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, dün büyük bir duyuru yaparak Çin içerisinde eşler arası (P2P) alım satımı AliPay ve WeChat aracılığıyla kullanıma açtığını açıklamıştı. Söz konusu haber anlık olarak Binance Coin‘in (BNB) yüzde 10 civarında artış yakalamasına sebep olacak kadar büyük bir etki yarattı.

Ancak olaydan kısa süre sonra ödeme devi AliPay, konu hakkında açıklama yaptı ve bunun ‘yalan’ olduğunu vurguladı.

AliPay Binance’i Yalanladı

AliPay resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, platformun Bitcoin (BTC) işlemleri için kullanıldığına dair duyumların olduğunu vurgulayan platform yetkilileri, firmanın tezgah üstü (OTC) işlemlerini yakından takip ettiğini ve Bitcoin veya kripto paralarla ilgili bir ibareye rastlanıldığında AliPay’in anında ilgili ödeme hizmetlerini durduracağını belirttiler.

Dün ciddi bir yükseliş elde eden Binance Coin ise bu haberin etkisi ile düşüşe geçti ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yüzde 1,37 değer kaybı yaşıyor.

Çin içerisinde artık nakit kullanımı inanılmaz seviyelere düştü ve hükümet bile buna karşı önlem olarak kendi dijital para birimini geliştirmeye başladı. AliPay gibi bir ödeme platformunun kripto para birimlerini desteklemesi, kesinlikle büyük bir gelişme olabilirdi.

Binance tarafından konuya dair ek bir açıklama ise yapılmadı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Araştırma: Blockchain En Çok Kazandıran Sektörlerden Birisi!

Sonrakini Oku

13.000 Bitcoin Gönderildi! Balinalar Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Bir Cevap Yazın