Shiba Inu (SHIB) Benzeri 16 Şaka Coin! Bol Sıfırlı ve Yüzde 1000 Fırsatları!

Dogecoin (DOGE) ile başlayan şaka coin furyası yıllardır devam ediyor. İnternetin popüler hale geldiği günlerden bu yana Shiba Inu köpeği eğlence amaçlı kullanılıyor. Dogecoin ve SHIB kendilerine maskot olarak bunu seçti. Ancak onların alternatifi olabilecek en az 16 farklı şaka coini bulunuyor.

Şaka Coinler (Memes Token) Mantığı Nedir?

RedditBitcointalk veya kullanıcı sayısı belli bir baremin üzerinde herhangi bir forumda bulundunuz mu? Bunlara 2009-2012 arasındaki Facebook eğlence gruplarını da ekleyebiliriz.  Bu tarz ortamlarda vakit geçirdiyseniz bazı kalıplaşmış davranışlar dikkatinizi çekmiştir. Örneğin muzip tavırlarıyla dikkat çeken bir topluluk üyesi Shiba Inu köpeğinin profil resmi olarak kullanırdı.

Blackankas kullanıcısının “bu devirde bilgisayar alınmaz” paylaşımını eminim bir çoğunuz biliyordur. Bundan 12 yıl önce de Blackkankas kullanıcısı Shiba Inu cinsi köpeği avatar olarak kullanıyordu. Dogecoin’in 2013 yılında başlatıldığını düşünürsek önceki 5 yılda internette Shiba Inu köpeğinin ne denli popüler olduğunu anlayabilirsiniz.

Veya internette o dönem viral olmuş eğlenceli farklı görseller de kullanılır daha o günlerde hype yapan konular insanları kendine çekerdi. Yurt dışındaki gençlerde bu durum daha yaygındı. Çünkü bilgisayarlar ülkemizde televizyon gibi geç yayıldı. Henüz 2010 yılında her evde bir bilgisayar bulunmuyordu. Ancak yurt dışında daha yaygındı ve 10-22 yaş arasındaki insanlar daha o günlerde internet toplulukları oluşturmaya başladı.

Yıllar önce temeli atılan bu topluluklar bugün Game Stop gibi baş kaldırmalara yeltenebiliyor. Dogecoin (DOGE)’in dev topluluğunu oluşturuyor. Hatta bu topluluk içinden bir grup DOGE için beğenmediği bazı şeyleri değiştirmek adına Shiba Inu (SHIB) gibi projeleri desteklemeye başlıyor. Elbette erken dönem yatırım fırsatını fark edenler de ilk olarak bu topluluk üyeleri oluyor. Yani topluluğun büyümesi kadar maddi gücünün de genişlemesi önemlidir. Bu ne alaka demeyin, topluluk içinde maddi gücünü artıran üyeler yeni bir itiraz sonucu farklı bir Dogecoin, Shiba Inu projesi geliştiriyor. İşte bunların sayısı yüzlerle ifade edilir oldu. Biz sadece 16 tanesini ele alacağız.

Shiba Inu (SHIB) Benzeri 16 Şaka Coin

Piyasa değerine göre en fazla ilgi göre 16 memes token (şaka coini)’i ele alalım. Bunların başında Dogelon Mars (ELON) geliyor. Yukarıda işin felsefesini ve temelini anlatırken Elon Musk detayına kasti olarak girmedik. Elon Musk oldukça zeki biri ve bu topluluklara nasıl hükmedeceğini biliyor. Mesela Game Stop olayında bunu fazlasıyla gördük. Adeta şaka coin topluluğunun çete lideri gibi davranıyor. Kendisini DogeFather ilan etmesinin de şaka bir yana mantığı budur. Dogelon Mars (ELON) direkt olarak patronu (Elon Musk) hedef alan ve hakkında birkaç tweet atılacağını uman bir topluluk tarafından oluşturuldu. Fakat şimdiki piyasa değeri tam 176 milyon dolara ulaştı. Eğer gerekli desteği bulabilirse sıradaki Shiba Inu (SHIB) olabilir.

Listenin devamında ise MonaCoin (MONA), Hoge Finance (HOGE), Tiger King (TKING) ve CumRocket (CUMMIES) geliyor. Bunların ortak özelliği piyasa değerlerinin 40 milyon doların üzerinde olmasıdır.

DOGGY (DOGGY), ERC20 (ERC20), Pepe Cash (PEPECASH), Wownero (WOW) ve Banano (BAN) piyasa değeri 10 milyon doları geçmiş girişimlerdir. Bunların bir kısmı scam olduğu anlaşılmış projeler olabilir. O yüzden yatırım yapmadan önce kesinlik çok detaylı bir araştırma yapmanız gerekir.

SafeMoon Inu (SMI), YUMMY (YUMMY), Loser Coin (LOWB), Garlicoin (GRLC), Pepemon Pepeballs (PPBLZ) ve Kangal (KANGAL) ise 1 milyon doların üzerinde ve 10 milyon doları altında piyasa değeri olan projelerdir.

Toplam 126 farklı şaka coini vardır ancak bunların önemli kısmı henüz net piyasa değeri hesaplanamayan girişimlerdir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ARBİTRAJ NEDİR VE NASIL YAPILIR?

Sonrakini Oku

Yüz Kat Değerlenecek! En Popüler Kripto Analisti Yükseliş İçin 4 Neden Saydı!

Bir Cevap Yazın