Shiba Inu İle Mücevher Satın Alma Devri Başladı

New York merkezli bir mücevher satıcısı,  Shiba Inu’yu BitPay aracılığı ile ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini açıkladı.

Ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay, New York merkezli bir mücevher koleksiyonu olan SuperJeweler’ın artık BitPay aracılığıyla Shiba Inu dahil olmak üzere kripto para birimlerini kabul ettiğini duyurdu.

BitPay, Shiba Inu’nun yanı sıra Bitcoin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Ethereum, Litecoin, Wrapped Bitcoin ve  Amerikan dolarıyla sabitlenmiş beş kripto para birimi (BUSD, DAI, GUSD, USDP ve USDC) gibi önde gelen kripto para birimlerini desteklemekte.

Bu, Shiba Inu sahiplerinin artık Sevgililer Günü öncesinde New York merkezli mücevher koleksiyonu tarafından sunulan elmasları, yüzükleri ve diğer mücevherleri satın alabilecekleri anlamına geliyor. SHIB topluluğu ayrıca 14 Şubat saat 14:00’te yapılması planlanan SHIB severlerin sevgililer gününe özel Shib yakma partisi için ciddi bir şekilde hazırlanıyor.

BitPay Ödeme Yöntemi ile Shiba Inu Artık Ödeme Aracı

BitPay, 2011 yılında piyasaya sürülen dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para ödeme hizmeti sağlayıcısı olarak tanımlanıyor. BitPay, Bitcoin henüz başlangıç aşamasındayken finans sektörünü değiştirmek için yola çıktı ve ödemeleri dünya çapında daha hızlı, daha güvenli ve daha ucuz hale getirmeyi hedefliyor.

Aralık 2021’de BitPay, Shiba Inu’nun cüzdan uygulamasına entegrasyonunu duyurdu ve böylece SHIB’i depolamaya, satın almaya, takas etmeye ve harcamaya açtı.

Shib Severlerin Yakma Partisi

Yetkililer Ocak-Nisan ayları için yapılması planlanan Shib yakma partileri hakkında rapor verdi. Shib sever kampanyası şu anda 14 Ocak ile 14 Şubat arasında devam ediyor. Bigger Entertainment’a göre, tüm Shib severlerin satın alımlarından elde edilen gelirin %80’i SHIB yakmak için kullanılacak.

Bigger Entertainment’ın web sitesinde görüldüğü gibi, SHIB severlerin sevgililer günü yakma partisi öncesinde SHIB yanma sepetine toplam 94.756.430 milyon eklendi.

Yanan Shiba Inu tokenları dolaşımdaki arzdan kalıcı olarak kalkmış oluyor. Bu yakma işlemi, tokenları elde edilemeyen özel anahtarlara sahip özel bir cüzdana göndererek yapılır. Piyasadaki adet düşüşü, Shiba Inu’nun fiyatını yukarı çekebilir.

ShibBurn’e göre, 410.301.499.932.240 SHIB yakıldı ve arzdan kaldırıldı. Bu esnada SHIB 0.000021 dolardan işlem görüyordu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ARK Investment’ın Uzun Vadeli BTC Hedefi: Bitcoin, 2030 Yılında Bu Fiyat Seviyelerine Ulaşabilecek mi?

Sonrakini Oku

Youtube Gaming Yöneticisi, Mevcut Görevinden Ayrılarak Polygon Studios Ekibine CEO Olarak Katılacağını Duyurdu!

Bir Cevap Yazın