Sessizliğini Koruyan Altcoin İçin Patlama Anı Yaklaşıyor

Toplam piyasa değerine göre en büyük 21. kripto para birimi Zcash (ZEC), uzun süredir sessiz bir görünüme sahipti. En çok kullanılan gizlilik odaklı kripto para birimlerinden birisi olan ZEC’i harekete geçirebilecek güncelleme ise yaklaşıyor.

Zcash Halving’i Yaklaşıyor

Monero’nun rakibi olan ve son günlerde birçok kripto para analisti tarafından Monero’yu geçebileceği ifade edilen ZEC, birkaç ay içerisinde blok ödülü yarılanması yaşayacak. Teknik olarak Bitcoin fork’u olan ZEC de belirli sürelerde blok ödülü yarılanması yaşıyor.

ZEC madencilerinin elde ettiği blok ödülü bu olay sonrasında yarıya düşüyor. Bu da ağdaki enflasyon oranını aynı Bitcoin’deki gibi düşürüyor ve projenin fiyatına olumlu etki ediyor. Ünlü kripto para analistlerinden Josh Rager kendi Twitter hesabından yayınladığı açıklamada ZEC’e dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

110 dolar üzerinde haftalık kapanış yapılması durumunda rekor bile gelebileceğini ima eden Rager, uzun vadeli yatırım yaptığı kripto paralardan birisinin de ZEC olduğunu belirtti. ZEC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %9 yükselişe sahip ve yükseliş daha da devam edebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Fiyatında Sert Bir Düşüş Görülebilir Mi?

Sonrakini Oku

Vitalik Buterin, Ethereum Hakkındaki Eleştiriyi Yanıtladı

Bir Cevap Yazın