Sektöre Hızlı Giren Bu Altcoin, Yakında Coinbase’de Listelenebilir!

Ethereum’un kurucu ortaklarından ve kripto para sektörünün en tanınan isimlerinden olan Gavin Wood’un ustalık eseri Polkadot (DOT), kripto para sektörüne oldukça hızlı bir giriş yaptı ve adını bir anda bütün sektöre duyurdu. Polkadot yatırımcıları şu an için “Old DOT” ve “New DOT” olmak üzere iki farklı versiyona sahip.

Old DOT ismi verilen ve birim fiyatı bir ara 400 doları gören bu versiyon, ağın geçiş sürecinden önce yatırımcıların sahip olduğu kilitli token’ları temsil etmekte. New DOT olarak bilinen ve birim fiyatı an itibariyle 4 dolar bandından işlem gören Yeni DOT ise son günlerin en çok konuşulan coin’lerinden birisi oldu.

DOT’un Yükseliş Sebebi Ne?

Herkes DOT’un Binance kripto para borsası tarafından listelendikten sonra sert bir düşüş yaşayacağını beklerken beklentiler gerçekleşmedi ve DOT fiyatı yükselmeye devam etti. Yeni DOT bu yazının kaleme alındığı an itibariyle son 1 saat içerisinde %5 düşüş yaşamış olsa da fiyatı yukarıda tutan ve daha fazla düşüş yaşanmasını engelleyen temel faktör Coinbase borsası gibi gözüküyor.

3 dolardan listelenen ve 4,15 dolara kadar çıkan DOT fiyatının  bu artışının temel sebebi Coinbase’in projeyi listeleyebileceğine dair sektörde gezinen haberler gibi gözüküyor. DOT daha önce 2019 yılında Coinbase’in radarına girmiş ancak ertelenen piyasaya çıkış tarihi nedeniyle bu durum da “arada kaynamıştı”.

DOT’un Coinbase üzerinde listelenip listelenmeyeceği kesin olmasa da sadece bu söylenti bile fiyatta ciddi bir etki yarattı ve bu durum kripto para sektörünün hala erken aşamalarda olduğunu gösteriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Kripto Para Rekor Kırdı!

Sonrakini Oku

IMF’den Şaşırtan Kripto Para Videosu: Bilgiler Doğru Mu?

Bir Cevap Yazın