SEC’in Çalışmaları Olumlu Mu Sonuçlanacak?

Yakın tarihli bir röportajda Blockstack yöneticisi Muneeb Ali, Amerikalı düzenleyicilerin kripto alanı düzenlemeleri konusunda olumlu adımlar atacağına inandığını ifade etti.

İhtiyatlı İyimserlik

Merkezsiz bilgisayar ağı Blockctack’in kurucu ortağı ve CEO’su Muneeb Ali CNBC’nin Squawk Box programında kripto para alanı ve SEC ile ilgili açıklamalar yaptı.

Ali yaptığı açıklamalarda, SEC başkanı Jay Clayton’ın Bitcoin fiyat keşfi konusundaki titiz yaklaşımıyla ilgili yorumlar yaptı ve NASDAQ gibi geleneksel piyasalarla karşılaştırdı. Ayrıca CEO, yatırımcılara daha fazla avantaj sağlanması için kripto para alanında düzenlemelerin yapılması gerektiğini de belirtti. Bunun yanında Ali’ye göre Amerikalı düzenleyiciler kripto para alanını “vahşi doğa” olarak görüyor.

Öte yandan CEO program esnasında yaptığı açıklamalarda, SEC’in Bitcoin işlemleri ile ilgili gerçek endişeleri olduğunu ancak muhtemelen bu endişelerin tamamen yok olacağını düşündüğünü dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

SEC’in yaptığı çalışmalar konusunda ihtiyatlı bir şekilde iyimserim.

SEC Onayı

Ali, sırada SEC’ten onay bekleyen birçok kripto para borsası olduğunu dile getirdi. Ayrıca Ali, 2017 yılında yaşanan ve bir süre paniğe sebep olan ICO patlamasına da değindi. Ali, başarılı bir şekilde token satışı gerçekleştirmek için oluşturulan projelerin benzer onayları almak isteyen diğer ICO’ları da etkilediğini ifade etti. Ali konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı.

Asıl önemli olan, Amerika’da bu varlıkların nerede işlem göreceği… Sektördeki büyük oyuncuların çoğu bu uygunluk (düzenlenmiş borsa) lisanslarını almaya çalışıyor. Bu lisans, token’larla tamamen düzenlenmiş şekilde işlem yapılabilen platformlar olduğu anlamına gelir.

CEO’nun bu açıklamaları Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı ve kripto para birimlerinin önünde durmayacağını ifade ettiği yorumlarıyla örtüşüyor. Clayton yaptığı açıklamalarda, menkul kıymet yasalarını yeniden düzenlerken dijital varlıkları dahil etmek ya da dışarıda bırakmak gibi bir niyeti olmadığını belirtmişti…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dev Firma, Libra Konusunda Facebook İle İş Birliğine Hazır!

Sonrakini Oku

SEC Baskısı Bir ICO Projesini Daha Bitirdi!

Bir Cevap Yazın