SEC, Ripple Davasını Uzatıyor! İşte En Kötü Durum Senaryosu!

Aralık 2020 tarihinden bu yana Ripple Labs hukuk mücadelesine devam ediyor. XRP yatırımcıları için yolun sonu görünüyor mu? Geçtiğimiz yıl yaşanan boğa sezonunda bile ATH bölgesine yaklaşamayan XRP, gördüğü düzenleyici baskının tesirinden nasıl sıyrılacak? XRP için en kötü durum senaryosu ve muhtemel beklentileri ele alıyoruz!

XRP Davası Kötü Durum Senaryosu

Avukat ve kripto hukuk uzmanı Jeremy Hogan, Ripple Labs ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davanın en kötü senaryoya girmiş olabileceğini söylüyor. Avukat, 205.000 Twitter takipçisine SEC tarafından talep edilen mahkeme programında yeni bir gecikmenin davayı gelecek yıla itebileceğini söyledi.

“Bu program, Avukat Filan’ın geçen gün yayınladığı EN KÖTÜ durum senaryosudur. Ripple davası 2023’e giriyor. Bir davayı bu kadar geciktirmek isteyen bir davacı görmedim. Sadece sanıklar (normalde) geciktirir. Neden bir dava getirip de aradığınız adaleti erteleyesiniz?”

Hogan, SEC‘in Ripple‘a karşı açtığı davayı, merkezi olmayan video barındırma platformu LBRY‘ye karşı açtığı davayla karşılaştırarak, dava açıldıkları zaman ile sona erecekleri zaman arasındaki tutarsızlığa dikkat çekiyor.

“Aksine, SEC- LBRY vaka takvimine bakın. Dava, Ripple davasından üç ay sonra açıldı ve altı ay önce bitecek. Ripple davasıyla ilgili her şey garip bir şekilde geriye gidiyor”.

XRP Davası Son Gelişmeler

XRP davasını yakından takip eden Avukat James K. Filan, hem Ripple hem de SEC‘in, özet yargı ve uzman itirazları için açılış özetlerini Ağustos’a ve kapanış özetlerini Noel’den birkaç gün öncesine kadar ertelemek için ortaklaşa başvurduğunu açıkladı. Filan, gecikmeyi kabul etmenin Ripple Labs tarafından nihayet bir teslim tarihi belirlemek için akıllıca bir hamle olabileceğini söylüyor.

“Ripple aynı fikirde olmasaydı, benim tahminime göre daha fazla zaman alacak olan daha fazla zamanlama anlaşmazlığı olurdu ve geçmiş herhangi bir rehber olsaydı Ripple bu savaşı kaybederdi. O zaman hareket programı 2023’e iyi giderdi. Kanımca bu, Ripple’ın bu programa kilitlenmesi için çok akıllıca bir hareketti”.

XRP yazı hazırlandığı sırada 0,7 dolardan alıcı buluyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Elon Musk, Bu Hafta Önemli Bir Adım Atabilir! Dogecoin (DOGE) Fiyatına Dikkat!

Sonrakini Oku

El Salvador’dan Sonra Bu Ülke! Bitcoin (BTC), Yasal Para Birimi Olarak Kabul Edildi

Bir Cevap Yazın