SEC ile Ripple Arasındaki Davada Önemli Gelişme! Davanın Kaderini Belirleyebilir

Davaya bakan mahkeme başkanı Sarah Netburn, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple avukatları arasında yenilenen avukat-müvekkil ayrıcalığı iddialarını tartışmak için yeni bir görüşme planladı.

Görüşme 7 Haziran’da

Eski yüksek rütbeli SEC yetkilisi William Hinman ile ilgili dahili belgeler görüşmenin ana konusu olacak. Görüşmenin 7 Haziran’da gerçekleşmesi planlanıyor. Herhangi bir çağrı bilgisi sağlanmadığı için yalnızca yüz yüze bir görüşmenin planlandığı düşünülüyor.

SEC, Nisan ayının sonlarında avukat-müvekkil gizliliğine atıfta bulunarak Hinman’a ait e-postaları gizli tutmak için yeni bir hamlede bulunmuştu. ABD’li düzenleyici, burada gizlilik ayrıcalığın geçerli olduğunu savunuyor çünkü bu belgeler, Hinman ve SEC avukatları arasındaki konuşmalardan oluşuyor ve Ethereum‘un (ETH) bir menkul kıymet olmadığını beyan ettiği ünlü Ethereum konuşması hakkında gizli yazışmaları yansıtıyor.

SEC, Hinman’ın yazışmalarının federal menkul kıymetler yasalarıyla tutarlı olmasını sağlamak için dijital varlıkların yasal durumu hakkında yasal tavsiye veren SEC avukatlarının bir müşterisi olduğunu iddia ediyor. Geçmişte mahkemeler birçok kez hükümet yetkililerini müvekkil olarak tanıdığından, SEC bunun bu sefer de böyle olması gerektiğine inanıyor.

SEC, yazışmaların taslaklarını paylaşmanın temel amacının yasal tavsiye almak olduğu için yazışmaların tamamının gizli kalması gerektiğini savunuyor.

Mahkeme başkanı Sarah Netburn, düzenleyicinin kasıtlı süreç ayrıcalığı (DPP) kararının yeniden gözden geçirilmesi yönündeki talebini reddetmiş, SEC personelinin kişisel görüşlerinin DPP tarafından korunmadığını iddia etmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Eurovision Galibi Kalush’un Çiftte NFT Zaferi!

Sonrakini Oku

Geliştiriciler Terra Sonrası Hangi Yolu İzleyecek?

Bir Cevap Yazın