SEC Davası XRP’yi Etkilemedi: Ripple 2020’nin 4. Çeyreğinde Oldukça Başarılıydı

Ripple’ın yeni yayınlanan raporuna göre, XRP’nin küresel işlem hacmi 2020’nin dördüncü çeyreğinde yüzde 299’luk bir artışla 148,15 milyar dolara yükseldi. Bu etkileyeci rakam 33 kripto para borsasının, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a kaşrı açtığı davanın ardından XRP işlemlerini askıya almasına rağmen gerçekleşti.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre XRP, bir dizi işlem kısıtlaması nedeniyle hacminin yalnızca yüzde 12.49’unu kaybetti.

Son Derece Volatil Bir Dönem

Dördüncü çeyrek, San Francisco merkezli blok zinciri start-up’ı ve ona bağlı kripto para birimi için tartışmasız en volatil çeyrek oldu. Flare Networks’ün Spark token’ının airdrop’unun zirvesinde Kasım ayı sonlarında 0,77 dolara kadar yükselerek uzun zamandır görmediği bir seviyeye ulaşan XRP, SEC davası ardından bir ay içinde %78’in üzerinde düşüş yaşadı. XRP’nin volatilitesi dördüncü çeyrekte 174 gibi keskin bir artış gördü.

Öte yandan dördüncü en büyük kripto para birimi, Şubat ayının başlarında ikinci rüzgârını yakaladı. Geçtiğimiz günlerde Kasım ayının en yüksek seviyesini tekrar ziyaret eden XRP tam anlamıyla bir pump and dump yaşadı ve yükselişin ardından kazançlarının yarısından fazlasını kaybetti.

XRP Satışları Arttı

Elde edilen bilgilere göre, SEC ile yasal mücadelenin merkezinde yer alan Ripple‘ın XRP satışları, aslında 4. çeyrekte yüzde 122 artarak 111,12 milyon dolara yükseldi ve küresel işlem hacminin yüzde 0,05’ini temsil etti.

Şirket konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda bahsi geçen satışların On-Demand Liquidity (ODL) ürününün geliştirilmesiyle ilgili olduğunu ifade ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Bir Konuda Elon Musk’ın Tesla’sını Geride Bıraktı!

Sonrakini Oku

Altın ve Bitcoin: Altın Yatırımları Azalırken BTC Yatırımları Artıyor!

Bir Cevap Yazın