SEC Baskısı Bir ICO Projesini Daha Bitirdi!

Ünlü mesajlaşma uygulaması Kik’in kripto para odaklı iştiraki Kin geçtiğimiz tarihlerde 70 çalışanını işten çıkarmıştı ve Kik Interactive CEO’su Ted Livingston Pazartesi günü yaptığı yeni açıklamada ana mesajlaşma uygulamasını da kapatacaklarını duyurdu.

Kik, SEC Savaşını Kaybetti

CoinDesk kaynağına konuşan Livingston, bunun en büyük nedeninin ABD Menkul Kıymet ve Borsalar Komisyonu (SEC) ile yapılan yasal savaş olduğunu belirtti.

”Bu SEC ile olan yasal savaşın direkt yansımasıdır.”

Livingston uygulamaya son vermenin yanı sıra kripto para hizmetlerini de sadece 19 ana geliştirici ile kısıtlı tutmayı düşünüyor ve bununla beraber KIN’in ”internetin gerçek para birimi olması yönünde” ilerlemesini sağlayacaklarına inandıklarını vurguladı.

Kin, temel olarak KIN token’inin kullanımı için sunulacak dijital ürünlerin geliştirilmesinden sorumlu.

”Aylık aktif 2.000.000’den fazla Kin token kazananı var ve 600.000 yine aylık aktif tüketiciye sahibiz. Kik’i kaybetmek bu rakamlarda ciddi bir etki yaratacak olsa da, Kin Ekosisteminin büyümesi bundan daha fazlasını kapsıyor.”

Kik 2017 yılında yaptığı ilk dijital para arzı (ICO) sürecinde 100 milyon dolar topladıktan sonra başı neredeyse SEC ile beladan hiç kurtulmaması ile gündeme geldi. SEC, bunun lisanssız menkul kıymet satışı olduğunu öne sürerken, Kin’in token değeri Haziran ayında 0,000036 dolardan, 0,0000105 dolara kadar geriledi.

SEC daha önce de birçok ICO  projesine benzer bir şekilde dava açmıştı ve birçoğunu kazandığını söylemek mümkün.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

SEC’in Çalışmaları Olumlu Mu Sonuçlanacak?

Sonrakini Oku

Coinshares, FCA’in Teklifini Kabul Etmiyor

Bir Cevap Yazın