Schiff: Bitcoin Asla 50.000 Dolara Çıkmayacak!

Ünlü altın yatırımcısı ve Euro Capital CEO’su Peter SchiffBitcoin‘e (BTC) olan karşıtlığı ile bilinen önemli isimlerden birisi. Schiff özellikle son günlerde etkili olan Koronavirüs krizi nedeniyle artan altın fiyatlarını, Bitcoin yatırımcılarının fiyat hedefini eleştirmek ve bunun asla gerçekleşmeyeceğini belirtmek için kullanmaya başladı.

Bitcoin 50.000 Dolara Çıkabilir Mi?

Twitter’da bir takipçisi ile “atışan” Schiff, kendisinin devamlı olarak Bitcoin reklamını yaptığı ve eleştirse bile aslında BTC’nin lehine adımlar attığı iddiasına yanıt verdi. Schiff, buna rağmen fiyatın neden artmadığını sordu ve yine sert bir BTC eleştirisinde bulundu.

“Olumsuz tweet’ler atarak görevini yaptığını” belirten Schiff, buna rağmen Bitcoin’in neden 50.000 dolara çıkmadığını sorguladı. Bundan hemen sonra lider kripto para biriminin henüz o seviyeye çıkmadığını ve “asla da çıkmayacağını” vurgulayan ünlü yatırımcı, umut etmeyi kesip düşünmeye başlamak gerektiğini belirtti.

Peter Schiff aslında bundan kısa süre önce de yine alttaki tweet’e benzer iddialı açıklamalarda bulunmuştu. Altının böyle bir mali kriz ortamında en iyi yatırım aracı olduğunu vurgulayan yatırımcı, Bitcoin’in ise çok daha geriden gelmeye mahkum olduğunu vurgulamıştı. Schiff’in Bitcoin eleştirileri ise yakın zamanda da bitmeyecek gibi gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Çin’in Dijital Yuan’ı Dört Şehirde Test Edilecek!

Sonrakini Oku

Scott Melker: “Bitcoin Hisse Senetleriyle Birlikte Hareket Etmiyor!”

Bir Cevap Yazın