Santiment Birçok Metrikte Rekor Kıran Altcoin’i Açıkladı: Bitcoin, ETH, XRP ve SOL’u Geride Bıraktı

Kripto para piyasasındaki durgunluğa rağmen, önde gelen altcoin projeleri yatırımcılardan ilgi görmeye devam ediyor.

Cardano, Birçok Metrikte Artış Kaydetti

Kullanıcıların Cardano blok zincirindeki etkinliği, ADA fiyatındaki düşüşe rağmen ivme kazanmaya devam etti. Cardano Vakfı tarafından paylaşılan bir grafiğe göre, proje Haziran ayında önemli bir büyüme kaydetti. Bu grafik, Cardano’nun işlemler, tokenler, cüzdanlar, staking oranları ve geliştirici etkinliği dahil olmak üzere çeşitli segmentlerdeki performansını gösteriyor Kripto veri şirketi Santiment, Cardano’nun geliştirme faaliyetinin Haziran ayında en yüksek seviyeye ulaştığını bildirdi. Cardano Vakfı’na göre  bu veriler uzun vadede ADA ekosisteminin hak ettiği yere geleceğini gösteriyor.

Haziran ayında Cardano’nun zincir üstü işlemlerinin %5,44 artarak 44,8 milyona ulaştığı ve böylece Mayıs’ın 42,5 milyon zincir üstü işlem rekorunu aştığı bildirildi. Santiment verileri, Cardano’nun zincir içi işlemlerinin yılın başından bu yana istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü gösteriyor. Bu durum, ADA’ya artan ilgiyi gösteriyor. Geçen ay Cardano, zincir üstü işlem hacmi açısından ilk 10 kripto para projesi arasında ilk sırada yer aldı. Cardano’nun işlem hacmi  %369 arttı. ADA, Bitcoin, Ethereum, Solana ve Ripple gibi en iyi kripto para projelerini geride bıraktı. Bu dönüm noktası, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson tarafından paylaşıldı.

Vasil Hard Fork, Dönüm Noktası Olacak

İşlem hacminin yanı sıra ADA staking oranları açısından da ivme kazanıyor. Haziran ayı boyunca ADA tutan cüzdanlarının sayısı Mayıs ayındaki rekordan %1,81 artışla 3,42 milyona yükseldi. Benzer şekilde, Cardano’nun yerel varlıkları Haziran ayında %6,46 artarak 5,4 milyona ulaştı. Geçen ay kaydedilen bir diğer önemli başarı, tüm Cardano GitHub depolarında toplam 13,303 yorum gören geliştiricilerin etkinliğinin büyümesidir. Cardano GitHub yorumlarındaki artış, Cardano geliştiricilerinin her zaman ağın performansını artırmanın yollarını aradıklarını göz önünde bulundurarak pek çok kişi için şaşırtıcı olmayabilir.

ADA geliştiricileri, 2022’nin başından bu yana, geçen ay yayınlanması planlanan Vasil Hard Fork’un lansmanı için durmaksızın çalışıyorlar. Ancak, ekip güncellemeyle ilgili temel sorunları belirlemeye çalıştığı için Vasil’in kullanıma sunulması bu aya ertelendi. Uzmanlara göre söz konusu güncellme uzun vadede ADA fiyatının yeni zirvelere çıkmasında önemli bir rol oynayabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kıdemli Analist Uyardı: Bu İki Altcoinde Kritik Seviyelere Dikkat!

Sonrakini Oku

Sıcak Gelişme: Bir Kripto Para Şirketi Daha Kısıtlamaya Gidiyor!

Bir Cevap Yazın