Santander, Uçtan Uca Blockchain Tabanlı Tahvil Başlattı

İspanyol Bankası Santander dün yaptığı resmi bir açıklamayla uçtan uca Blockchain tabanlı tahvil piyasaya sürdüğünü belirtti. Banka tahvilleri yalnızca Blockchain üzerinden piyasaya süreceğini ve yalnızca Blockchain üzerinde var olmaya devam edeceğini açıkladı. Ayrıca Santander bunun dünyada bir ilk olduğunu da ekledi.

Santander Tahvilleri

Bankanın yaptığı açıklamalara göre 2016 yılından bu yana Blockchain üzerine çalışmalar yürüten Santander, 20 milyon dolarlık tahvil piyasaya sürdü. Bu tahvillerin Ethereum Blockchain’i üzerinde yer aldığı ve bir yıllık vadeye sahip olduğu da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Tahvillerin Ethereum Blockchain’i üzerinde yer alması bankaya, güvenli bir şekilde token’laştırma hizmeti sunma imkanı veriyor. Santander’in açıklamalarına bu otomasyon hizmetleri sayesinde üçüncü taraflar aradan çekileceği için işlem çok daha hızlı gerçekleşebilecek.

Dijital Dönüşüm

Bunun yanında Banco Santander’ın finans sorumlusu José García Cantera attıkları bu adımla ilgili yaptıkları açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

Santander, finansal sektörün derin dijital dönüşümünün ön saflarında yer almaktadır ve bu işlem buna bir örnektir. Bu süreci hızlandırabilen herhangi bir teknolojiden yararlanmak istiyoruz. Böylece gelişerek müşterilerimize daha verimli olabiliyoruz. Blockchain teknolojisi de bu teknolojilerden biri.

Santander Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı’nın genel müdürü José María Linares ise konuyla ilgili, “Müşterilerimiz, sermaye artırma çabalarında onlara nasıl hizmet sunduğumuz konusunda en iyi düşünceyi ve teknolojiyi talep ediyor. Blockchain üzerinden yayınlanan bu tahviller, Santander’ı sermaye piyasası inovasyonunun ön saflarına yerleştiriyor ve müşterilerine dijital yolculuklarında destek olacak en iyi ortak olduğumuzu gösteriyor.” açıklamasını yapıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Cash Vadeli İşlem Sözleşmesi Mi Geliyor?

Sonrakini Oku

Ethereum Classic’ten Atlantis Müjdesi!

Bir Cevap Yazın