Şant Manukyan, Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Kritik Seviyeyi ve Gidişatı Yorumladı

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat içerisinde %10’luk düşüş ile günlerdir devam ettirdiği pozitif gidişata bir dur demiş oldu. 64.000 dolardan düşüşe geçen ancak bir süre 60.000 dolar üzerinde konsolide olan BTC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 54.000 dolar seviyesinden işlem görmekte.

Şant Manukyan’a göre Bitcoin İçin Kritik Seviye

Bitcoin fiyatının bu durumu ise uzmanların yorumuna hiç olmadığı kadar çok ihtiyaç duyulmasını sağladı. İş Yatırım’ın duayen ismi ve finans ile ekonomi piyasaları analisti Şant Manukyan da durumu yorumladı. Manukyan, başından beri yaptığı tutarlı ve kilit Bitcoin (BTC) ile kripto para analizleri ile de tanınmakta.

Şant Manukyan’a göre Bitcoin İçin Kritik Seviye

Manukyan, genel stratejisinin düşüşlerde özellikle BTC ve ETH adetini arttırmak olduğunu vurguladı. Kripto para piyasasının bir süredir devam eden rallisi boyunca Bitcoin’in 50 günlük ortalamanın altına hiç düşmediğini vurgulayan Manukyan, bu sebeple 52.000 dolar direncini önemsediğini de belirtti. Başarılı analiste göre 52.000 dolar seviyesinin altında kapanış olması veya olmaması alım tercihini etkileyecek kritik nokta.

Kripto Para Yatırımcılarına Tavsiyeler

Başarılı isim buna ek olarak da kripto para yatırımcılarının son dönemde yaşadığı sorunlara yönelik birtakım açıklamalarda bulundu. Piyasadaki oynaklık arttığında çeşitli borsalarda işlem yapan kullanıcıların “işlem yapamıyoruz” sıkıntısına değinen Manukyan, bu konuda kullanıcılara cüzdan ve DeFi tavsiyesinde bulundu.

Özellikle alım satım için kısa vade hedefi olmayan kullanıcıların fonlarını cüzdanlarına çekmesi ve borsada tutmaması tavsiyesinde bulunan Manukyan, pozisyonların bir kısmının da DeFi tabanlı merkezsiz borsalarda (DEX) tutulması gerektiğine işaret etti.

Manukyan, tweet dizisini ise “fena düşüyor herkes defansa gelsin” ifadesi ile esprili ancak uyarı niteliğinde bir açıklama ile noktaladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dijital Dönüşüm Ofisi’nden Son Dakika Açıklaması: Kripto Para Yönetmeliği Aslında Ne Anlama Geliyor?

Sonrakini Oku

Futbol Dünyasının Efsane İsmi Pele’nin NFT Koleksiyonu Çıkıyor

Bir Cevap Yazın