Şans Oyunları Platformu JoyToken Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Londra merkezli, şans oyunu şirketi olan JoyToken, daha akıllı ve güvenilir olacağını planladığı bir şans oyunu platformu geliştirmeyi hedefliyor. Teknolojiyle birlikte şans oyunları sektöründe yeniliklere açık olmak isteyen JoyToken 200’den fazla şans oyunu platformuyla anlaşma imzaladıklarını açıkladı.

JoyToken, eski PokerStars ve Bet365 yöneticileri tarafından geliştiriliyor. Şirket Blockchain teknolojisi ile birlikte şans oyunlarının insanlar üzerindeki kafa karıştırıcı etkisini daha şeffaf ve verimli hale getirmeyi planlıyor.

Şirketin kurucuları, küçük çaplı oyun geliştiricileri için girişimcilik fırsatı yaratarak başarılı olacaklarına inanıyor. Fakat burada asıl zor iş büyük kitlelere erişim sağlamaktır. Küçük yazılım geliştiricileri için ürün tanıtımı oldukça zorlu bir süreç olsa da, JoyToken yeni oyuncuları sisteme dahil etmek ve işlemlerin güvenilirliğini garanti etmek adına akıllı sözleşmeleri kullanmayı planlıyor. Böylelikle ürün geliştiricileri de ürünlerinin popülaritesine göre sistem tarafından ödüllendirilecekler.

Yetersiz düzenlemeler ve insanların güven eksikliği şans oyunları platformları için dezavantajdır. Platformlar her ne kadar farklı çeşitte oyunları insanlara sunsalar bile küçük platformların büyük platformlara oranla şansı neredeyse yok denecek kadar az. Çünkü insanlar doğal olarak marka bilinirliğine ve sık sık reklam yapan büyük platformlara yönelirler.

Büyük platformların reklam harcamalarına ilişkin net bir rakam bulunmamakla birlikte bir kaç firmadan alınan bilgiye göre yıllık bütçeleri on milyonlarca dolardır. Örnek olarak popüler şans oyunları ağı geçtiğimiz yıl reklam harcamaları için 50 milyon dolarlık bütçe ayrıldığını duyurmuştu.

Blockchain teknolojisi ile birlikte geliştiriciler aracıları ortadan kaldırıyor. Ödemeler doğrudan JoyToken kripto para cüzdanlarına gidiyor. Ayrıca JoyToken İngiltere’de tüm düzenleyici ve uyumluluk gereksinimlerini dikkate alıyor. Akıllı sözleşmeler, platformunun oyun verilerini doğrudan Blockchain üzerinden otomatik doğrulamasını ve kaydedilmesini sağlar. Blockchain teknolojisi sayesinde oyunculara şeffaf verilerin sunulmasının önü böylelikle açılmış oluyor. Platform American Express, Fujitsu, Simens Computers gibi çok uluslu organizasyonlarla 30 yıldan fazla deneyimi olan Keld Knudsen gibi oyun profesyonelleri tarafından destekleniyor.

JoyToken kurucuları dünya genelinde 200 platform ile JoyToken’i kullanmayı amaçlayan ortaklık anlaşması imzaladı. Şirket kurucuları yaptıkları açıklamada;

“JoyToken geliştiricilerin ödeme almasını ve oyuncuların para kazanmasını sağlarken, Oyuncuların birçok farklı platformda oyun deneyimine devam etmesini sağlıyor.” diyor.

 

Kaynak: Cointurk

 

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum’un İlk Ürün Ölçeklendirme Projesi Heyecan Verici

Sonrakini Oku

Unicorn Vizyonu: Bitcoin Startup’ları Artık Startup Değil!

Bir Cevap Yazın