Şaka Coin’leri İkilemi: Dogecoin Ne Olur? Shiba Coin Geleceği Parlak Mı?

Piyasadaki düşüş dalgası devam ederken ve analistlere göre artık fiyatlarda bir sıkışma yaşanırken şaka coin’leri kan kaybetmeye devam ediyor. 2021 yılında çok büyük artış yaşayan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi şaka coin’lerinin büyük geri çekilmeler yaşadığı görülüyor.

Dogecoin Ne Olur?

Dogecoin, sosyal medya ve popüler isimlerin desteği ile fiyat artışı yaşarken 1 dolara yükseleceği bekleniyordu. Ancak Dogecoin fiyatı 8 Mayıs’ta 0,73 dolar ile rekor kırdıktan sonra düşüşe geçti ve 1 dolar beklentileri suya düşmüş oldu.

Bu noktada DOGE’nin yazı yayına hazırlandığı sırada 0,18 dolardan işlem gördüğünü ve büyük bir değer kaybı ile karşı karşıya kaldığını belirtmek gerekiyor.

Analistlere ve uzman isimlere göre Dogecoin fiyatının 1 dolar olması en azından uzun bir süre boyunca mümkün görünmüyor. Çünkü DOGE herhangi bir amaca hizmet etmeyen ve sadece şaka amaçlı piyasaya sürülmüş bir kripto para birimi.

Nitekim Dogecoin fiyatı sosyal medya desteği ile yükselirken de uzman isimlerde uyarılarda bulunmuş ve DOGE’nin artışının geçici olduğuna, artış kadar büyük düşüşlere hazırlıklı olunmasına dikkat çekmişti.

Shiba Coin Geleceği

Shiba Inu da tıpkı Dogecoin gibi bir şaka coin’i. Aslında SHIB’in bir DOGE klonu olduğu da ifade edilebilir. Bunlara istinaden Shiba fiyatı sosyal medya desteği ile yükseldi ve Dogecoin fiyatını takip etti.

Yükseli sırasında SHIB 10 Mayıs’ta 0,000038 dolar ile rekor kırdı ve tıpkı Dogecoin gibi sonrasında düşüşe geçti. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0000068 dolar ile işlem gören Shiba Inu’nun geleceği ile ilgili beklentiler ise pek parlak değil.

Analistler Shiba Inu’nun parlak bir geleceği olmadığı ve yatırımcıların çok temkinli davranması gerektiği konusunda uyarıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sıcak Gelişme: ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Finans Otoriteleriyle Stablecoin’leri Konuşacak

Sonrakini Oku

PayPal Kripto Para Yatırımcılarına Müjdeli Haberi Verdi

Bir Cevap Yazın