Şaka Coin Temalı Restoran Dünyaya Açılıyor! Yüzlerce Franchise Verilecek!

Dogecoin’e (DOGE) tepki olarak çıkan Shiba Inu (SHIB) birçok farklı sektörde ilgi görüyor ve SHIB, kripto dünyasının dışında olan sektörlerle de ortaklık gerçekleştiriyor. Bunlardan bir tanesi ise Welly’s restoranı ile yaptığı ortaklık olarak biliniyor. İtalya’nın Napoli kentinde bulunan Shiba Inu (SHIB) temalı bir fast food restoranı olan Welly’s, yakın tarihli bir tweet’ine göre dünyaya açılmayı planlıyor. Şaka coin temalı bu restoran, her gün yüzlerce franchise teklifleri aldığını söylüyor.

Welly’s Bir Kripto Restoran’ına Dönüşüyor!

Geçen hafta, Shiba Inu geliştiricisi Shytoshi Kusama, Napoli merkezli bu fast food restoranı ile ortaklık kurduklarını duyurmuştu. Bu gelişmeden sonra restoran tam anlamıyla bir marka değişikliği yaptı ve şaka coin olan Shiba Inu’nun figürünü, resmi maskotu haline getirdi. Welly’s ayrıca, Shiba Inu’yu bir ödeme seçeneği olarak kabul edeceğini ve aynı zamanda rakip Dogecoin‘i de ödeme seçeneklerine ekleyebileceğini açıklamıştı.

 

Shiba Inu ekibi, Welly’s’i McDonald’s ve Burger King gibi sektörün öncü firmalarından ayıran en büyük özelliğinin sağlıklı bir fast food seçeneği olduğunu söylüyor.

2021’de açılışını gerçekleştiren tek şubeli bu restoran, müşterilerine kampanyalar dahilinde özel avantaj edinebilecekleri karşılıksız tokenlar sunmayı hedefliyor.

Shiba Inu Ve Diğer Gelişmeler

Shiba Inu’u geçen hafta düşüş ivmesi göstermiş olsa da bu hafta yükselişe geçti ve işlem hacmi %70’e kadar çıkmayı başardı. Ethereum tabanlı bu şaka coin, en çok işlem gören kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor.

Öte yandan Shiba Inu’nun ekosisteminde başka gelişmeler de var. Blockchain çözümleri sağlayıcısı Unification Foundation aylarca süren beklentinin ardından, Shibarium Katman 2 çözümünün ilk test ağını çok kısa bir süre içerisinde halka açık olarak başlatılacağını duyurdu. Ayrıca Shiba Inu, Shiberse projesiyle Metaverse’e girişini de duyurmuştu.

 

Kaynak: Cointurk

 

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Türk Karikatürist Yılmaz Aslantürk, Hacker’ların Hedefi Oldu: “Veda Ediyorum”

Sonrakini Oku

ABD Hazine Müsteşarından Kripto Düzenlemelerine İlişkin Yeni Açıklama!

Bir Cevap Yazın