Sadece BTC ve ETH Yatırımı Olan Stratejistten Önemli Açıklama: “XRP İlgimi Çekiyor”

Önde gelen bir makro stratejist ve eski Goldman Sachs hedge fonu yöneticisi yaptığı son açıklamalarda XRP’nin artık ilgisini çekmeye başladığını dile getirdi.

Eski Goldman Sachs hedge fonu yöneticisi Raoul Pal, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda likit varlıklarının yüzde 98’ini Bitcoin’e (BTC) yatırdığını ve çok az miktarda Ethereum (ETH) sahibi olduğunu dile getirmişti. Son açıklamalara bakılırsa XRP de ünlü stratejistin radarına girmiş gibi görünüyor.

Stratejist XRP’yi Araştırıyor

Yaptığı son açıklamalarda XRP’ye ısınmaya başladığını dile getiren Pal, piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi ile ilgili artık temel bir anlayışa sahip olduğunu ama henüz XRP yatırımı yapmadığını belirtti.

Öte yandan Pal’ın XRP ile ilgili yaptığı açıklamalar Twitter’ı da ikiye bölmüş gibi görünüyor.  Ancak Pal, eleştiri yapanların kendi fikirlerini empoze etmeye çalıştıklarını ifade ediyor ve “Biri bana Ripple’ı araştırmamamı söylerse, gidip Ripple’ı araştırırım çünkü bana kimse ne yapacağımı söyleyemez. XRP’nin kusurlarının ve potansiyel faydalarının neler olduğunu kendim bulacağım ve olasılığı kendim değerlendireceğim. sizinle tamamen aynı sonuçlara da varabilirim. Tamamen farklı sonuçlara da varabilirim.” açıklamasını yapıyor.

“Bağımsız Araştırmalar Yapın”

Pal, yaptığı açıklamalarda, yatırımcıların her zaman yatırım fırsatları konusunda kararlı olması gerektiğini ve bağımsız kararlar almaları gerektiğini ifade ediyor. Ayrıca Pal’a göre yatırımcılar her zaman piyasanın belirli bir varlığın potansiyel değerinin altında kalıp kalmadığını analiz etmeli.

Pal’ın açıklamalarına bakılırsa ünlü stratejist, yatırımcıların araştırmalarını bağımsız bir şekilde yapmalarını ve varlıkları doğru bir şekilde değerlendirmelerini tavsiye ediyor. Böylece her yatırımcı kendi riskini kendisi almış oluyor.

“XRP Yatırımım Yok”

Her ne kadar XRP’yi araştırmaya başladığını ifade etse de Pal henüz XRP yatırımı olmadığını ve bu tartışmaya girmeyeceğini de belirliyor. Bunlara ek olarak Pal örnek olarak takipçilerinden, XRP’nin değerinin artma şansının yüzde 10 olduğunu ancak piyasasının XRP’ye yüzde 0,5 şans verdiğini düşünmelerini istiyor. Bu durumda risk/ödül eşitlemesinin yanlış olacağını ve bunun da çok büyük bir fırsat yaratacağını dile getiriyor.

Son olarak Pal, makro yatırımcıların genellikle piyasalar hakkında benzersiz bir bakış açısına sahip olduğunu söylüyor ve kripto meraklılarını piyasaya yeni para getirmek için neyin gerekli olduğu konusunda açık fikirli olmaya çağırıyor.

Pal konuyla ilgili olarak Bitcoin düzenlemeleri ile ilgili yaptığı açıklamalara da değindi ve “Kripto topluluğunun bir kısmının bundan hoşlanmadığını anlıyorum çünkü bu alanı suistimal ediyormuşuz gibi hissettiriyor, ancak düzenlemeyle ilgili konuştuğum gibi, düzenlemenin iyi bir şey olduğunu söylediğimde de insanları üzüyorum. Ama zengin olmak istiyorsanız, insanların piyasaya gelmesi gerekecek.” ifadelerini kullanıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Japon Milyarderin Bitcoin (BTC) “Zararı” 130 Milyon Dolar!

Sonrakini Oku

Ethereum Stake Etmek İçin Kullanılacak En İyi Borsalar

Bir Cevap Yazın