Rusya Devlet Duması’ndan Ruble Destekli Stabil Kripto Para Modeline Yeşil Işık

Rusya Devlet Duması’nın Finansal Piyasalar Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov, Govorit Moskva’da yer alan bir habere göre ruble destekli stabil bir kripto para biriminin piyasaya sürüleceğinin sinyallerini verdi.

Rusya’da hanehalkının borç yükünün artmasına ilişkin bir toplantıda konuşan Anatoly Aksakov hükümetin, ruble’a bire bir destekli bir stabil kripto para birimine inancının tam olduğunu dile getirdi. Aksakov, ruble destekli stabil kripto para biriminin banka mevduatlarıyla bire bir destekleneceğini belirtti. Ayrıca Anatoly Aksakov stabil ruble modelinin ayrıntılarını da açıkladı. Ülkenin bankacılık kurumu, elindeki itibari mevduatlarla doğru orantılı olarak Blockchain teknolojisini kullanarak bire bir oranında stabil kripto para birimi üretecek.

Moskova merkezli haber ajansı Mskagency’nin haberine göre Rusya Devlet Duması’nın Finansal Piyasalar Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov stabil kripto para birimi projesinin Ruble’la desteklenmesi nedeniyle kripto para basma yetkisinin Rusya Merkez Bankası’na verileceğini açıkladı. Aksakov ayrıca Blockchain teknolojisinin itibari paralarla kripto paralar arasında köprü görevi görmesinin oldukça ümit verici olduğunu vurguladı.

Geride bıraktığımız ekim ayında bazı açıklamalarda bulunan Anatoly Aksakov Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların herhangi bir şeyle desteklenmemesi nedeniyle onları kasvetli bir geleceğin beklediğininin altını çizmişti. Ayrıca bu durum Rusya’nın kripto paralara ilişkin “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine” adlı yasa tasarısında bazı değişikiklere de neden oldu.

Ruble destekli kripto para fikri bu yılın başlarında da gündeme gelmişti ve o günlerde Russian Association of Cryptocurrency and Blockchain (RACIB), ruble destekli stabil kripto para biriminin 2019 yılı ortalarında piyasaya sürüleceğini duyurmuştu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

EOS Blok Üreticisi Analiz Firmasına Cevap Verdi

Sonrakini Oku

Türkiye ICO’ların önünü açmaya hazırlanıyor!

Bir Cevap Yazın