Rusya, Bitcoin’i yasaklayabilir mi? Uzman hukukçu anlattı

Rusya Merkez Bankası’nın hukuk departmanı müdürü, ülkede Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yasaklamanın imkansız olduğunu açıkladı

Şu anda, Rusya’da kripto para birimleri hakkında belirli bir düzenleme yok. Ancak Rusya Merkez Bankası, geçmişte ülkedeki tüm kripto para birimlerinin yasaklanmasına verdiği desteği dile getirmişti. Yerel haberlere göre merkez bankasının hukuk departmanı müdürü Alexei Guznov, Bitcoin ve kripto para birimlerini yasaklamanın gerçekçi olarak imkansız olduğunu itiraf etti.

“Rusya, Bitcoin’i banlayamaz.”

Rusya menşeli haber kuruluşu Interfax’ın aktardığına göre Alexei Guznov, kripto para birimlerinin kara para aklama ve yasa dışı faaliyetler için aktif olarak kullanıldığını söyledi. Guznov’a göre Rusya’nın kripto para birimlerini yasaklaması, her şeye rağmen mümkün değil.

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, bu haberin yazıldığı esnada 6 bin 660 dolardan işlem görüyor. Ancak uzmanlar, Bitcoin’in küresel salgının ortasında olumlu bir ivme kazanmadan önce kısa vadede daha da düşeceğine inanıyorlar. BTC, geçen hafta rekor düşük seviyeleri gördükten sonra oldukça önemli bir artış gösterdi.

 

Kaynak: Kriptoparahaber

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Analist: Coronavirüs Krizi Bitcoin’i Güçlendirebilir!

Sonrakini Oku

Bitcoin Ağ Zorluğunda Yılın Rekoru Görülebilir!

Bir Cevap Yazın