Rus Yetkili: Dünyadaki BTC’lerin Yüzde 20’sini Kazacağız!

Rusya’nın internet devine bağlı bir Bitcoin (BTC) madencilik şirketi, yeni bir tesis açmayı ve bu tesis ile birlikte uluslararası Bitcoin madencilik sektörünün büyük bir kısmını ele geçirmeyi planlamakta.

RBC isimli haber kaynağının aktardığı bilgilere göre, Rus madencilik şirketi RMC, 29 ekim tarihinde yayınladığı bildiride ülkenin kuzeyinde kalan bir metal fabrikasını yeniden inşa edecek ve bunu madencilik için kullanacak. 2018 yılındaki ABD yaptırımlarından dolayı kapanan eski Rus metal tesisi çok yakında o kadar büyük bir madencilik tesisine dönüştürülecek ki, küresel BTC hash rate’inin 5’te 1’inin ele geçirilmesi planlanıyor.

RBC’ye konuşan firma CEO’su Dmitry Marinichev konu hakkında şunları ifade etti:

”Bizim fikirlerimiz arasında fabrikayı dönüştürmek ve bunun işlemci gücünü, örnek olarak bilgi teknolojileri sistemleri için satmak da yer alıyor.”

Marinichev RBC’nin 2017 yılında yaptığı ilk dijital para arzı ile 43 milyon dolar elde ettiğini ve bunun hala Rusya’nın en büyük ICO’larından birisi olarak yoluna devam ettiğini vurgulamakta.

Dünya Bitcoin Madenciliğine Geri Döndü

Aslında Bitcoin madenciliği 2019 yılında diğer yıllarda olmadığı kadar büyük bir yükseliş tecrübe etmeye başladı. Bitcoin’in yıl içerisindeki ciddi yükselişi doğal olarak hash rate’i de etkisi altına aldı ve ilk defa 100 kentilyonluk hash rate sınırının üzerine çıkıldı.

Bir başka önde gelen kripto para birimi Litecoin ise, ilginç bir şekilde BTC’nin tam tersi bir hareket sergiledi ve yüzde 60 hash rate düşüşü yaşadı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Balinalarından Heyecan Yaratan İşlem!

Sonrakini Oku

BtcTurk’ten Whitepaper’ın 11. Yılına Özel 0.1 BTC’lik Ödül

Bir Cevap Yazın