Rus Madencilerden Kripto Saati Uygulaması

Dünya Doğayı Koruma Vakfı bünyesinde gerçekleştirilen “Dünya Saati” projesi yılda bir kez enerji tüketimine dikkat çekmek için tüm elektrik tüketimini bir saatliğine durdurmayı amaçlayan bir hareket. Yerel haber ajansı Rambler’e göre buna benzer olarak bu yıl Rus kripto para madencileri tarafından “Kripto Saati” uygulaması kutlanacak.

Daha çevre dostu Blockchain teknolojilerine olan ihtiyacı dijital dünyaya hatırlatmak isteyen Rus madenciler 24 Mart’ta saat 20:30 ile 21:30 (yerel saat) arasında madencilik faliyetlerini durduracak.

Kripto Saati uygulaması uluslararası yatırımcı ağı olan CryptoLife’ın kurucusu Peter Dvoryankin ve Rusya’nın Duma Meclisi’nin Finansal Teknoloji Geliştirme Konseyi’nin bir üyesi tarafından yönetiliyor. Rambler’e göre Dvoryankin kampanya amacının madencilik faaliyetine uygun iklim yapısına sahip ve yenilenebilir enerji üretimine elverişli bölgelerin ekolojik madencilik haritalarının çıkarılması olduğunu belirtti.

Dvoryankin madencilik faaliyeti sonucu ortaya çıkan ısıyı başka sektörlerde kullanma ve daha doğa dostu Blockchain teknolojileri geliştirilmesi çağrısında bulundu. Rambler Bitcoin madencilik ağının yılda 50 terawatt saatten fazla elektrik kullandığını belirterek tüketimin bu seviyede devam etmesi sonucu Bitcoin madenciliği için 2020 yılına kadar dünyanın geri kalanıyla aynı oranda enerji tüketileceğini de sözlerine ekledi. Kripto Saati uygulamasına 50 bini aşkın insanın katılması bekleniyor.

Madencilik faaliyeti sırasında ortaya çıkan ısı enerjisini seraları ısıtmak için kullanan Çekya kökenli bir Blockchain şirketi, bu duruma akıllıca bir çözüm sunmuştu. Ancak Avrupa’nın en büyük enerji şirketlerinden biri, bu şubat ayında kripto para madencilik şirketi Envion’a elektrik enerjisi satmayı reddetmesi üzerine Avrupa’da çevre dostu kripto para madenciliği girişimi engellenmiş oldu.ü

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Trump ABD Vatandaşlarına Petro’yu Yasakladı

Sonrakini Oku

Dubai Merkezli Bir Kripto Para Borsası Çalışanı $200Bin Değerinde Hırsızlık Yaptı

Bir Cevap Yazın