Robinhood CEO’sundan Dikkat Çeken Açıklama! Shiba Inu (SHIB) Yeniden Gündeme Geldi

Shiba Inu topluluğu uzun bir süredir şaka para biriminin Robinhood platformunda listelenmesini bekliyor. Robinhood CEO’su Vlad Tenev ise, kısa bir süre önce yaptığı bir açıklamayla kripto para birimi teklifini genişletmeyi planladığını bir kez daha doğrularken Shiba Inu listelemesi yeniden gündeme geldi.

Robinhood, Shiba Inu’yu Listeleyecek Mi?

Vlad Tenev, kısa süre önce yaptığı açıklama ile Robinhood’un kripto para birimi teklifini genişleyeceğini belirtti. Ünlü CEO, yaptığı bu açıklama ile tam olarak SHIB’den bahsetmedi, ancak şirketin şu anda sadece yedi token içeren kripto para birimi dizisini güçlendirmek için bir dizi talebin farkında olduğunu belirtti.

Robinhood CEO‘su ayrıca, şirketin kayıt dışı menkul kıymetleri listelememek için bu cephede düzenleyicilerle bağlantı kurduğunu belirtirken, açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Kripto para birimleri için SEC kayıt gerekliliklerini tetiklemekten kaçınmak istiyoruz…Platformda sahip olduğumuz paralar konusunda kendimizi çok güvende hissediyoruz.”

Öte yandan popüler şaka para birimi Shiba Inu (SHIB) bu ayın başlarında yeniden ortaya çıkan Robinhood listeleme söylentileri üzerine yaklaşık %8’lik bir ralli yaptı.

Buna ek olarak yatırımcılar, çevrimiçi aracı kurumun ne zaman kârlı hale geleceğini ve şirketin halka arzından bu yana hissedar değerini artırmak için hangi adımların atıldığını bilmek istiyor.

Robinhood Hisseleri Düşüşte

2021’in dördüncü çeyreğinde, Robinhood’un kripto para birimi ile ilgili işlem geliri, şirketin toplam işlem bazlı gelirinin %18,18’ini oluştururken bu oran %6 düşüşle 48 milyon dolara kadar geriledi.

Bloomberg Intelligence analisti Julie Chariell, önde gelen ticaret platformunda yaşanan bu düşüşü şirketin Shiba Inu’yu listeleme konusundaki isteksizliğine bağladı ve şöyle söyledi;

“Şirket’in hisselerinde yaşanan bu düşüşün nedeni, popüler şaka para biriminin listelenmemesi olabilir.”

Robinhood hisseleri, şimdiye kadar tüm zamanların en yüksek seviyesinden %84 düşüş yaşadı, bu da GameStop ve AMC gibi hisse senetlerine kıyasla oldukça büyük bir düşüş.

Popüler ticaret platformu Robinhood, 2021’de 423 milyon dolarlık net zarar açıkladıktan sonra, 2023’ün daha karlı bir yıl olmasını umarken 2022’de kârlılığa ulaşabileceğini ekarte etmedi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Çin, Kripto Para Yasağından Vazgeçebilir! İşte Son Açıklamanın Detayları!

Sonrakini Oku

Yenilebilir NFT Projesi! Her Geçen Gün Daha İlginç Şeyler Görebiliriz!

Bir Cevap Yazın