Ripple’ın Ortağı Büyük Gelişme Kaydetti: 1 Yılda Neler Oldu?

Teksas merkezli para transferi şirketi MoneyGram, son basın bülteni açıklamasında bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla işlem sayısında yüzde 207 oranında artış yaşandığını kamuoyu ile paylaştı. MoneyGram CEO’su Alex Holmes, bugüne kadarki en güçlü büyüme rakamlarının Temmuz ayında kaydedildiğini dile getirdi.

MoneyGram Büyümesi

MoneyGram CEO’su Holmes, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, şirketin bir yıllık raporundaki sonuçlara dayanarak, müşteri odaklı dijital dönüşüm girişiminin gerçekten iyi sonuç verdiğini ifade etti. Holmes’un açıklamalarına göre MoneyGram’ın temel ivmesi güçleniyor ve büyüyor.

Bu açıklamalara bakıldığında, TransferWise ve Remitly gibi yeni piyasaya sürülen para transfer şirketleri ile de bir yandan rekabetini sürdüren MoneyGram’ın ana önceliğinin dijitalleşme olduğu anlaşılıyor. Yapılan açıklamalara göre aynı zamanda Ripple’ın ortağı olan şirket, MoneyGram Online ve mobil uygulamaya odaklanarak dijital işlemlerden elde edilen gelir payını artırmayı hedefliyor.

Bununla birlikte MoneyGram işlemlerinde kaydedilen üç haneli büyük artışa rağmen şirketin hisselerinde %2 gibi küçük bir geri çekilme yaşandığı görülüyor. Uzmanlar bu durumu, büyümenin henüz hisselere yansımamış olması şeklinde yorumluyor.

MoneyGram ve Ripple

2018 yılında MoneyGram ile Ripple’ın ortaklığa varması büyük ses getirmişti. Ripple o dönemde MoneyGram’a ödeme sorunlarını çözmesi yolunda yardımcı olacağını belirtmişti. o günden bu zamana kadar da iki ortak arasında işlerin yolunda gittiği görülüyor.

Bununla birlikte MoneyGram yakın zamanda yaptığı bir açıklamada Dubai İslam Bankası ile bağlantılı olan Digital Financial Services isimli şirketle ortaklık imzaladığını belirtti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İlk Kez Halka Açık Bir Şirket Bitcoin Yatırımı Yaptı!

Sonrakini Oku

ABD’den Beklenen Dijital Para Hamlesi Geldi

Bir Cevap Yazın