Ripple’ın Hala En İyi Ödeme Çözümü Olduğunu Gösteren Sebepler

Her ne kadar bazı isimler Ripple‘ı “ciddi bir yenilgi” olarak görse de kripto topluluğundaki insanların çoğunluğu firmanın hala en başarılı küresel ödeme çözümlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğine inanıyor. Ripple; geniş topluluğu, derin ortaklıkları, çeşitli önemli gelişmeleri ve etkinlikleri ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Kriptoların En İyi Ödeme Çözümü

Ancak bunun yanın Ripple’ın kripto para birimi XRP, fiyat açısından sergilediği performans ile firmanın aksine analistler tarafından sürekli ağır bir şekilde eleştiriliyor.

Bununla birlikte, XRP hala kripto piyasasında dikkate alınacak en iyi varlık olma konusunun bir öznesi olarak bulunuyor.

Aslında Ripple ile ilgili tartışılması gereken çok şey var. Ancak bunlardan belki de en önemlisi, Ripple’ın kripto para alanındaki en iyi çözüm yöntemlerinden biri olması. Ripple kurduğu son ortaklıklar ve son etkinlikleri ile birlikte bu konumunu daha da güçlendirmiş görünüyor…

Ripple’ın Ortaklıkları

Ripple, Haziran 2019’da MoneyGram ile bir ortaklık kurdu. Bu ortaklık ile MoneyGram’ın sınır ötesi ödeme sürecinin bir parçası olarak transfer işlemlerinde XRP’den yararlanılmasının önü açılmış ve stratejik bir adım atılmış oldu. Dolayısıyla bu ortaklık ile artık pek çok ödeme işlemi XRP ve Ripple altyapısı sayesinde gerçekleşiyor.

Bununla beraber Ripple destekli uluslararası ödeme sistemi One Pay FX’in bu yıl İspanyol bankası Santander aracılığıyla Meksika’ya genişletilmesi planları da bulunuyor.

Öte yandan Ripple, Mart ayında iki kar amacı gütmeyen kuruluş olan Silicon Valley Community Foundation ve Tipping Point Community’ye ABD’deki koronavirüsün yayılmasının önlenmesi ve mücadelesinde 200.000 dolar bağışta bulunduğunu açıkladı. Bunlar ve daha birçok etkinlik, Ripple’ın hala en iyi ödeme çözümü olarak nasıl baskın olduğunu gösteriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

XRP Yatırımcılarına Kurumsal Yatırımcı Müjdesi!

Sonrakini Oku

Bitcoin ve Altın Arasındaki İlişki, Güçleniyor!

Bir Cevap Yazın