Ripple’dan Bir Partnerlik Daha Geliyor

Ripple’ın partneri ve uluslararası ödeme platformu TransferGo, Ripple’ın XRP ile güçlendirilmiş xRapid projesinin faydalarını araştırdığını açıkladı.

Twitter’dan bir kullanıcı xRapid’i test eden veya kullanan şirketlerin listesini güncellediğini belirterek TransferGo CEO’su Daumantas Dvilinskas’a yakın gelecekte xRapid’i denemeyi planlayıp planlamadıklarını sordu. Dvilinskas buna cevap olarak “Evet, xRapid’e bakıyoruz.” demekle yetindi.
 
Dvilinskas eylül ayında şu açıklamayı yapmıştı:
Müşterilerimize eş zamanlı para transferi yapma imkanı sunacak piyasadaki ilk şirketlerden biri olduğumuzu açıklamaktan mutluluk duyuyoruz.
 
Ripple’ın devrimci Blockchain teknolojisini kullanarak Hindistan’daki bankacılık partnerlerimizle eş zamanlı iletişim kurabileceğiz. Böylece TransferGo müşterileri aileleriyle arkadaşlarına para gönderebilecek veya anında uluslararası ödemeler yapabilecek.
Ripple teknolojisinin potansiyeli TransferGo tarafından Avrupa ile Hindistan arasında ücretsiz para transferlerinin yapılacağının açıklanmasıyla bir kere daha vurgulandı. Ancak eylül ayındaki açıklamada Ripple’ın ödeme çözümlerinden hangisinin kullanılacağı belirtilmemişti.

Merkezi Londra’da bulunan Litvanyalı startup her yıl %100 büyüyerek Avrupa’daki havale piyasasını domine ettiğini açıkladı. Ekim ayında şirket tamamen ücretsiz uluslararası para transferi yapma imkanı sunan ilk şirket olmuştu. Yarım milyonun üzerinde müşterisi bulunan şirket her geçen gün 1.000 yeni müşteriye kavuşuyor.

Şirketin misyonu Ripple’ınkiyle örtüşüyor. Dvilinskas:

Günümüz toplumlarında müşteriler yurt içine yapabildiği gibi yurt dışına da ücretsiz para gönderimi yapabilmeli. Geliştirdiğimiz ürünler müşterilerimizin en büyük sorun yaşadığı noktalara odaklanıyor, yani işlem ücretlerine. Müşterilerimizin, onlara işlem ücretlerinin olmadığı bir hizmet sunduğumuzdan emin olmasını istiyoruz.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İran Merkez Bankası Destekli Kripto Paranın Geliştirmeleri Tamamlandı

Sonrakini Oku

ABD’de Bir Müze Daha Bitcoin Kervanına Katıldı

Bir Cevap Yazın