Ripple’a Dava Açan İsim, Şimdi de Ripple CEO’sunun Eski Şirketine Göz Dikti

Ripple‘a ve XRP‘ye dava açılan dönemde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun başındaki isim olan Jay Clayton, şimdi de Ripple’ın eski bir şirketine göz dikti.

Jay Clayton’ın Şirketinden Yeni Adım

SEC’nin eski başkanı Jay Clayton, bu görevinden ayrıldıktan sonra New York merkezli yatırım firması Apollo Global Management’a geçiş yaptı. The Wall Street Journal tarafından aktarılan bilgilere göre ise Apollo Global Management önümüzdeki tarihlerde Verizon’ın medya kaynaklarını 5 milyar dolara satın alabilir.

Apollo bu anlaşma ile beraber Yahoo ve AOL’u satın alabilecek ve daha önce Verizon’a yönelik yaptığı 9 milyar dolarlık teklifin en azından bir kısmını başarıya ulaştırmış olacak. Verizon ise 1990’lı yıllardan beri kendisinde olan şirketlerin %10 hissesini korumaya devam edecek ve 6 milyar dolarlık anlaşma ile AOL ile Yahoo’nun çoğunluk hissesi satılacak.

XRP Yanlısı TechCrunch, El Değiştiriyor

AOL ve Yahoo’nun en önemli özelliği ise Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’ın daha önce iki şirketin de üst düzey yöneticisi olarak görev alması olarak biliniyor. Apollo, popüler medya kanalı TechCrunch’ın da çoğunluk hissesini satın alacak. TechCrunch, daha önce XRP hakkında oldukça olumlu açıklamalarda bulunan ve açık açık XRP’yi destekleyen Michael Arrington tarafından kuruldu. Şimdi ise XRP ile Ripple’ın en büyük kalesi, düşman Jay Clayton’ın eline geçmiş olacak.

Garlinghouse, 2003 yılında Yahoo’ya katılmıştı. Altı yıllık yönetimi boyunca uyguladığı bütçe kısıtlamaları ile tanınan Garlinghouse, daha sonra ise 2009 yılında AOL’a katıldı. AOL bünyesinde bir süre hizmet verdikten sonra 2015 yılında ise Ripple’a geçiş yapan Garlinghouse, 2016 yılında ise CEO oldu.

XRP’ye Yönelik İntikam mı?

Şimdi ise SEC’nin direkt olarak Ripple yöneticisinin iki eski şirketine ek olarak XRP yanlısı açıklamaları ve haberleri ile bilinen TechCrunch’ın da hissesini satın alması, büyük bir darbe ve intikam olarak gözüküyor.

XRP fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,56 dolardan işlem görüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

SICAK GELİŞME: MASAK, Kripto Para Borsalarına Yönelik Rehberini Paylaştı

Sonrakini Oku

Sıcak Gelişme: Janet Yellen’ın Son Açıklaması Kripto Para Sektörünü Kana Buladı

Bir Cevap Yazın