Ripple’a Bir Darbe de Bakk’ten Geldi: Ama XRP Fiyatı Hiç Etkilenmedi!

Bakkt CEO’su Gavin Michael Axios Re: Cap podcast’inde yaptığı açıklamalarda, borsanın yeni kripto para birimlerini listeleme kararı aldığını dile getirdi. Ancak CEO’nun açıklamalarına göre listelenmesi planlanan kripto para birimleri içinde Ripple (XRP) bulunmuyor.

Düzenlemeler, Bakkt ve Ripple

Bitcoin ile birlikte kripto para ekosistemine giriş yaptıklarını ifade eden CEO, şu an için XRP ile ilgili bir planları olmadığını yaptığı açıklamalarda paylaştı.

ABD Menkul Kıymetler ve Komisyonu’nun Aralık ayı sonlarında Ripple ve şirket CEO’su Brad Garlinghouse ve şirket kurucusu Chris Larsen’a dava açtıktan sonra Coinbase ve Binance.US de dahil olmak üzere borsalar XRP toke ile ilgili negatif adımlar attı.

Bazı borsalar XRP’yi tamamen platformdan kaldırırken bazı borsalar XRP işlemlerinin askıya aldıklarını açıkladı.

Dolayısıyla Bakkt’ın şu anda SEC tarafından bir menkul kıymet olarak kabul edilen kripto para biriminden uzak durmayı seçmesi hiç de şaşırtıcı değil. Michael, Bakkt’ın kişisel kripto para birimi cüzdanları ile ilgili nasıl bir yol izleyeceği sorusunu yanıtlarken şirketin tamamen mevzuata uygunluğa odaklandığını dile getirdi.

Tüketicilerin Kripto Merakı

İlk olarak Eylül 2019’da piyasaya sürülen Bakkt, bir kripto borsasından veya bir custody hizmetinden çok daha fazlasını müşterilerine sunuyor. Bakkt’in müşteri odaklı uygulaması, sadakat puanlarından hediye kartlarına ve oyun içi varlıklara kadar her tür dijital varlığı destekliyor.

Öte yandan 11 Ocak’ta yapılan basın açıklamasında Bakkt, SPAC Victory Park Capital ile birleşerek halka açılma planını ana hatlarıyla açıkladı. Michael, şirketin halka arzının kripto meraklıları için daha fazla fırsat sağlayacağını düşünüyor.

Bakkt ile ilgili daha detaylı bilgiye “Bakkt Nedir? Kripto Para Dünyasını Nasıl Değiştirecek?” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ripple Fiyatı

Her ne kadar haberler ilk duyulduğunda oluşan panik ortamı ile XRP fiyatı çok büyük bir düşüş yaşamış olsa da şu anda sanki negatif ortam hiç oluşmamış gibi fiyatın yükseliş eğiliminde olduğu görülüyor.

Hatta dün yaşanan büyük fiyat düşüşünün ardından piyasa değeri bakımından ilk onda yer kripto para birimleri içinde XRP en iyi performans sergileyen coin’ler arasında yer alıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Fiyat: ETH’da Bu Kritik Seviyelere Dikkat!

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) ve Altcoinlerin Düşüş Yaşamasının 3 Temel Sebebi

Bir Cevap Yazın