Ripple Yeni Ortaklık Anlaşmasını Duyurdu!

Ripple’ın tekrar ihtişamlı günlerine geri dönmesini sağlayabilecek yeni bir ortaklık anlaşması duyuruldu. San Francisco kökenli kripto para şirketi Ripple, Suudi Arabistan Para Otoritesi (SAMA) ile birlikte yurtdışında ödeme teknolojilerini yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Bu, bölgesel merkezi bankalar için büyük bir adım ve dünyada türünün tek örneği olacak. Ripple Uluslararası Altyapı İnovasyonu Direktörü Dilip Rao 15 Şubat 2018’de yerel basına yaptığı açıklamada;

“Dünya genelindeki merkez bankaları uluslararası ödemelerde Blockchain Teknolojisini kullanarak şirketler ve yatırımcıların karşılaştıkları sorunları en aza indirgediklerinin farkında vardılar “ diyor.

Hem Ripple hem SAMA, Suudi bankalarını xCurrent programını kullanmalarını teşvik etmek için ortak anlaşmaya vardılar. xCurrent Suudi Arabistandan uluslararası ödemeleri basitleştirmek amacıyla ripple tarafından oluşturulmuş bir yazılım.

Dilip Rao SAMA’nın blockchain teknolojisini kullanarak anında ödeme hizmeti sunmak isteyen yerli bankalara kaynak sağlamak için ücretlerini ödediklerini de sözlerine ekledi.

Ripple’ın anlaşma sağladığı diğer bir şirket Uruguaylı UAE Exchange:

“Ripple gerçek zamanlı mesajlaşma, uluslararası bankacılık ve iş ortakları için finansal açıdan yeni bir işbirliği iddiasında bulundu. Bu ortaklık verimliliği ve veri güvenliğini arttırabilir aynı zamanda veri depolama maliyetini en aza indirebilir” açıklamasında bulundu.

Doğruyu söylemek gerekirse Ripple ile SAMA arasındaki ortaklık oldukça umut verici. Ripple tarafından geliştirilen bu yeni sistem Suudi Arabistan’ın uluslararası alanda yaptığı işlemleri önemli ölçüde azaltırken aynı zamanda daha da güvenli kılıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin’den Yatırımcılara Tavsiye

Sonrakini Oku

Ripple, farklı ülkelerden 5 kurumla olan yeni anlaşmalarını duyurdu

Bir Cevap Yazın