Ripple (XRP) Yöneticisi En Büyük Pişmanlığını Açıkladı!

Teknoloji ve blockchain devi Ripple’ın sevilen CTO’su David Schwartz, XRP ekibine katılmadan önce sıkı bir Bitcoin ve Ethereum yatırımcısı olarak biliniyordu. Elinde yüklü miktarda BTC ve ETH bulunduğu bilinen Schwartz, Twitter’dan yaptığı açıklamada en büyük pişmanlığının aslında XRP ile ilgili değil, bunun tam tersi BTC ve ETH ile ilgili olduğunu belirtti.

Ripple CEO’sundan Pişmanlık Uyandıran BTC, ETH ve XRP Satışı

2012 yılında kendisinin ve eşinin riski azaltma planı yaptığını ifade eden Schwartz, bunun devamında ise inanılmaz bir kazançtan olduklarını itiraf etti. Schwartz o tarihlerde 1 dolardan 40.000 Ethereum sattığını vurguladı. Söz konusu fon bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 15,5 milyon dolara tekabül etmekte iken o tarihlerde sadece 40.000 dolar ediyordu.

Ripple yöneticisi buna ek olarak o tarihlerde yüklü miktarda BTC’yi sadece tanesi 750 dolardan satmış. Bu da mevcut değerin 10 katından bile daha düşük bir seviyeye tekabül etmekte. XRP yatırımını da 0,10 dolardan sattığını ifade eden Schwartz, aslında en az zararı XRP’den etmiş gibi gözüküyor.

XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle o tarihteki değerinin sadece 2 kat üzerinde. Buna ek olarak 2018 yılında XRP‘nin 3,30 dolara kadar çıkmış olması Schwartz’ın teknik olarak bundan da yüklü bir zarar ettiğini göstermekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Çinli Madencilerden Önemli Ethereum Hamlesi!

Sonrakini Oku

Dev Borsa Kullanıcılara Ücretsiz Dağıtacağı Kripto Parayı Açıkladı

Bir Cevap Yazın