Ripple (XRP) Yeniden 1 Milyar XRP’nin Kilidini Açtı!

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para biriminin arkasındaki Ripple (XRP), her ay yaptığı gibi bu ay da 1 milyar XRP’nin kilidini açarak piyasaya aslında beklenmeyen bir mesaj verdi.

Ripple Adeti Bozmadı

Ripple bundan bir ay önce Şubat ayının ilk gününde yine 1 milyar XRP’nin kilidini açsa da, daha sonra bunların 900 milyon adetini yeniden Ripple cüzdanlarına aktarmıştı. Ripple o tarihlerde yaptığı açıklamada bundan sonra daha az XRP’nin kilidinin açılacağını belirtmişti ve topluluktan büyük bir övgü almıştı.

XRP’nin her ay 1 milyar adetinin piyasaya sürülmesi bunun fiyatı üzerinde ciddi anlamda olumsuz bir etki yaratıyordu. Yatırımcılar 2019 yılında bu konuda imza kampanyası bile düzenleyip, Ripple’ın söz konusu hatadan dönmesi gerektiğini ifade etmişti.

Ripple da bunları dikkate alarak Şubat ayında bir değişim yapsa da, yeniden eski düzene dönmüş gibi gözüküyor.  Ripple’ın zaten XRP’nin sert düşüş yaşadığı bir anda 1 milyar XRP’nin kilidini açması sosyal medya üzerinde tepki çekti.

Bir kullanıcı “bunun her ay olduğunu ve artık bu durumdan bıktıklarını” ifade etse de, Ripple çeşitli ortaklıklar için bu miktarı piyasaya sürmeye ve satmaya ihtiyaçları olduklarını belirtmişti. XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %1,76’lık bir düşüşe sahip.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kiev Başsavcılık Ofisinde Kripto Para Madenciliği Yapıldı!

Sonrakini Oku

Akon, Stellar Tabanlı Bir Kripto Para Piyasaya Sürecek!

Bir Cevap Yazın