Ripple (XRP) Ortağından Milyonlarca XRP Transferi: Fiyat Nasıl Hareket Edecek?

Ripple’ın en büyük ortaklarından birisi olan ve Japonya’nın sayılı holdingleri arasında yer alan SBI Holdings, 200 milyon XRP transferi yaparak yatırımcıların yakın zamanda yaşanan fiyat düşüşü sonrasındaki korkusunu daha da arttırdı. Fonların SBI Holdings’e bağlı kripto para borsasından,  SBI VC Trade’e gönderildiği görülüyor.

200 Milyon XRP Aktarıldı

Söz konusu kripto para transferinin iki farklı işlemle her birinde 100 milyon XRP olacak şekilde yapıldığı görülüyor. Yani SBI Holdings tarafından yapılan bu transferle toplamda 102 milyon dolardan fazla fon aktarımı gerçekleştirildi. Whale Alert bu transferleri “bilinmeyen cüzdan kaynaklı” olarak gösterse de daha sonra yapılan araştırmalar cüzdanların SBI’ye bağlı olduğunu kanıtladı.

SBI VC Trade, kurumsal yatırımcılar için açılan ve temel olarak yatırımcıların Bitcoin, XRP veya Ethereum bazlı krediler çekebilmesini sağlayan bir platform konumunda. SBI’nin kripto para borsasından VC Trade cüzdanına gönderilen bu transfer ise birilerinin yüklü XRP kredisi çekme talebinde bulunduğuna veya fonların yenilendiğine işaret ediyor.

BitGo da XRP Transferlerine Karıştı

Fonların bir kısmının ise BitGo’ya gönderildiği görülmekte. Ripple ile de ortaklığı bulunan BitGo, finans kurumları için kripto para emanet ve depolama hizmeti veriyor. 12 Aralık tarihinde BitGo cüzdanlarından yaklaşık 246 milyon XRP çıktığı ve bunların da SBI VC Trade cüzdanlarına gittiği görüntülenmişti.

XRP fiyatı ise bütün bu gelişmelerin devamında 0,50 dolar seviyesinden işlem görüyor ve airdrop sonrası bir türlü toparlanamadı. Airdrop programından yaklaşık 3 hafta önce 0,77 dolara kadar çıkan XRP’nin bu düşüşü ise beklenen bir gelişmeydi. Kripto para sektöründe bunun gibi büyük haberlerde ve gelişmelerde, etkinlik gerçekleşene kadar fiyat yükselse de etkinlik bitince fiyat sert çakılma eğilimi göstermektedir.

XRP Fiyatı Yine Düşecek Mi?

XRP fiyatı da etkinlik öncesinde 0,55 dolar seviyelerinde gezinirken airdrop günü geldiğinde 0,48 dolara kadar gerilemişti. Şimdi yapılan bu transferler ise balinaların farklı yollar çizmeye başladıklarına işaret ediyor. XRP için kritik seviyenin ise daha önce test edilen 0,48 dolar desteği olduğu görülmekte.

XRP fiyatı eğer 0,48 doların altına gerilerse bir sonraki hedef 0,33 dolar olarak gözüküyor. XRP yatırımcılarının yaşayacağı panik ise satış baskısını arttırıp düşüşü hızlandırabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Televizyon Sunucusu Açıkladı: Daha Fazla Bitcoin (BTC) mi Alıyor?

Sonrakini Oku

Anket Açıklandı: İşte Uzman Yatırımcıların Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

Bir Cevap Yazın