Ripple (XRP) Fiyatı İçin Kritik Uyarı: Bu Destek Düşerse Fiyat Çakılır

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, Bitcoin fiyatının hareketliliğinden faydalanarak 0,65 dolara kadar çıktı. XRP fiyatının kısa sürede %20 yükseliş elde etmesi yatırımcıları heyecanlandırsa da henüz gerçek bir ralli başlamış gibi gözükmüyor.

XRP Fiyatının Yükselişi Tuzak Olabilir

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,59 dolara kadar gerilemiş ve buradan işlem gören XRP, aslında ne kadar riskli bir noktada olduğunu gösteriyor. XRP fiyatı daha önce 0,77 dolara kadar yükselse de yaşanan tek bir düşüş ile beraber kendini 0,45 dolar seviyesinde bulmuştu.

XRP fiyatının bu yüksek volatilitesi de yatırımcıları direnç ve destek noktalarını takip etmeye zorlamakta. XRP/USD teknik analizinde ise tek bir destek noktasının altına inilmesi durumunda XRP’ye dair bütün ralli beklentilerinin son bulabileceği görülüyor.

Bu İndikatör Daha Önce Hep Haklı Çıktı

XRP fiyatı yükselişe açık bir görünüm sunsa da TD Sequential indikatörü 4 saatlik grafikte satış sinyali vermekte. Düşüş odaklı bu formasyon, 0,61 dolar seviyesine işaret ediyor. Yani XRP fiyatı 4 saatlik grafikte 0,61 doların üzerinde kapanış yapamazsa fiyat 4 saatlik muma göre sert bir düşüş yaşayabilir. TD Sequential indikatörü daha önce de oldukça tutarlı tahminler vermiş ve zirve noktalarından başlayan düşüşleri önceden belirtmişti.

Daha önceki tarihlerde bu indikatörün düşüş sinyali vermesi XRP fiyatında %37,60, %7,70, %20,70 ve son olarak %18,20’lik düşüşleri beraberinde getirmişti. Yani yatırımcıların 0,61 dolar seviyesine karşı hiç olmadığı kadar dikkatli olması gerekiyor. An itibarıyla fiyat 0,61 doların altında olsa da 4 saatlik grafikte kapanış henüz gerçekleşmedi.

XRP Fiyatının Yükseliş Hedefleri

XRP/USD teknik indikatörüne göre asıl yükselişin ise 0,66 dolardan sonra başlaması bekleniyor. Fiyat daha önce bu seviyelere gelip bir anda 0,77 dolara kadar hızlı bir şekilde yükselmişti. Eğer XRP fiyatı yeniden 0,77 doların üzerine çıkar ve kapanış yaparsa hedefin 1 dolar olduğu söyleniyor. Tabii ki XRP fiyatının yükselişinde BTC ve ETH fiyatlarının da rolü hiç olmadığı kadar önemli.

Ripple’ın attığı olumlu adımlarla beraber XRP’nin bu seferki boğa rallisinde önemli bir yere gelmesi bekleniyor. Daha önce 3,30 dolara kadar yükselen XRP, yine benzer bir başarıya imza atarsa bu rallinin oluşturacağı FOMO çok ama çok farklı olacaktır.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Sıcak Gelişme: Bitcoin (BTC) Fiyatı 23.000 Doları Gördü: 30.000 Dolar mı Geliyor?

Sonrakini Oku

Milyarder İsimden Yatırımcıları Kızdıracak Bitcoin (BTC) Açıklaması

Bir Cevap Yazın