Ripple (XRP) Fiyatı, Airdrop Programından Sonraki “DeFi” Müjdesine Rağmen Hala Düşüyor

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP’nin fiyatı düşmeye devam ediyor. Çok değil bundan birkaç hafta önce 0,66 dolardan, ayın başında ise 0,77 dolardan işlem gören XRP’nin an itibarıyla 0,45 doların altına kadar gerilemesi ise umutları azaltıyor.

XRP İçin Yeni Gelişmeler Bitmedi

Ripple cephesinden atılan adımlar ve son olarak Flare Network airdrop programı aslında umut veren gelişmeler olarak görülmüştü. XRP fiyatının 0,30 dolar seviyesinden 0,77 dolara kadar çıkmasının arkasındaki temel sebebin de Flare Network airdrop programı olduğu biliniyor. Ancak airdrop için beklenen 12 Aralık tarihinin gelmesi, XRP’yi uçurumdan aşağıya yuvarladı.

XRP yatırımcılarının kaçırdığı veya görmezden geldiği bir detay ise yükselişin uzun vadede devam edebilme ihtimalini koruyor. Flare Network aslında bu ortaklık kapsamında sadece airdrop yapmakla kalmayıp, XRP’yi DeFi ekosistemine sokmayı da amaçlamakta. Şu an için DeFi ekosisteminin Ethereum ağırlık bir hal aldığı bilinen bir gerçek.

XRP, DeFi Sektörüne Giriyor

Flare Network ekibi ise Ethereum’un sanal makinesi EVM kullanarak XRP’yi de bu ekosisteme sokmak istiyor. Şu an için airdrop adına sadece bakiyelerin görüntüleri alındı ve token dağıtımı henüz başlamadı. Ancak bundan daha önemli bir haber XRP’nin DeFi sektörüne girme ihtimaline sahip olması şeklinde ifade ediliyor.

Ethereum ağı tabanlı FLR kripto para birimi ve EVM kullanarak XRP ağını DeFi ekosistemi ile tanıştırmayı edefleyen proje, 2021 yılında geliştirmelere başlayacak. Yani fiyat şu an için sert bir düşüş yaşıyor olsa da 3 ila 6 aylık süre içerisinde Flare cephesinden gelecek olumlu gelişmeler birçok şeyi değiştirme şansına sahip.

Flare Network Henüz Hazır Değil

XRP yatırımcıları airdrop üzerinden gelen FLR tokenlerini alabilmek için de Flare Network’ün ana ağının piyasaya sürülmesini beklemek zorunda. Sadece %15’lik kısım için ana ağın piyasaya sürülmesi gerekiyor ve geri kalan dağıtım takvimi yayınlanmadı. XRP/USD paritesi ise düşmeye devam ediyor ve dün gece 0,44 dolara kadar gerileyerek kritik desteğin de altına indi.

XRP/USD işlem çiftinin yeniden kritik seviyelere gelmesi için ise 0,50 doların üzerinde kalmayı sürdürmesi gerekiyor. Şu an yaşanan düşüş ise bireysel yatırımcıların kapıldığı panikten kaynaklanıyor gibi gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Anket Açıklandı: İşte Uzman Yatırımcıların Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

Sonrakini Oku

Binance Visa Kartları Nihayet Avrupa Ekonomik Alanı’nda!

Bir Cevap Yazın