Ripple (XRP) Boğaları Üstünlük Sağladı! XRP O Hedefe Koşuyor!

SEC baskısı sebebiyle bu yıl yaşanan ralliden istediği verimi alamayan XRP yeni bir yükseliş trendine girdi. Fiyat kısa süre içinde 0,50 dolardan döndü ve yukarıda önemli bir destek edindi. Peki Ripple (XRP) için beklenen fiyat hedefi ne?

Ripple (XRP) ve SEC Davası

Yaklaşık 8 aydır SEC ile savaşan ve baskılanan XRP zor günler geçirdi. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, sektör katılımcılarına net düzenlemeler sunmak için Ripple davasına yoğun alaka gösteriyor. Aralık 2020 tarihinde XRP’yi kayıtsız menkul kıymet olmakla suçlayan SEC, Ripple’ın peşini bırakmıyor.

Devam eden dava XRP fiyatını baskılarken işler değişiyor. Ripple davada elini nispeten güçlendirdi ve Aralık 2020’ye göre artık daha eşit şartlarda savaşıyor. Davada şansını artıran Ripple pozisyonunu daha da güçlendirebilirse XRP gecikmeli de olsa ATH noktasını görebilir. Davanın sonuçlanması halinde sınır ötesi ödemelerde dünyada son derece baskın hale gelen Ripple önü alınamaz bir yükseliş dönemine girecek.

Ripple (XRP) Fiyat Analizi

İki aydan uzun süredir trend çizgisinin altında kalan XRP fiyatı boğaların yeniden güçlenmesiyle sınırı aştı. Boğalar XRP fiyatını trend çizgisinin üzerinde tuttuğu sürece yükseliş potansiyeli devam edecek. Bitcoin (BTC) mevcut yükseliş ivmesini korursa kısa süre içinde 0,70’i gören bir XRP ile karşılaşabiliriz.

Kısa vadeli fiyat görünümünde 0,63 seviyesinde önemli bir direnç bulunuyor. XRP fiyatı 0,61 ile 0,63 arasında gün içinde gidip geldi, boğalar bu seviyeyi aşabilirse 0,70’i görmemiz çok uzun sürmeyecektir.

Direnç bölgesinde fiyatlanan XRP şu an 0,606 seviyelerinde işlem görüyor. Fiyat 60 günü aşkın süredir 200 MA altında kaldı, eğer bu çizgiyi koruyabilirse orta vadeli hedef olan 1 dolar çok uzak bir ihtimal değil.

Aşağı tarafta 0,58 ve 0,56 güçlü destek olarak pozisyonlarını koruyor. Özellikle 0,56 altının görülmesi fiyatın yeniden 0,5 seviyelerinde takılıp kalmasına devam edebilir. Bunun için Bitcoin (BTC) 33,800 altını zorlamamalı ve SEC tarafından yeni bir olumsuz açıklama gelmemeli.

RSI tam 82 gündür 61’i direnç haline getirmişti. Bunun da aşılması oldukça önemli, yükseliş dalgasını yakalamak için RSI seviyesini yakından izlemek gerekiyor. MACD yeşil yakmaya devam ediyor ve yükseliş beklentisini koruyor. En yakın direnç seviyesi 0,61 ve yakın deste 0,58 olarak kendini koruyor. Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermemekte olup, son derece riskli kripto para piyasalarında kendi araştırmalarınızı yaparak kimseden tavsiye almamanız yararınıza olacaktır.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance de Kervana Katıldı: Kaldıraç Oranları Hangi Seviyeye Çekiliyor?

Sonrakini Oku

Ethereum Ve Binance Smart Chain Arasındaki Yarış Kızışıyor!

Bir Cevap Yazın