Ripple (XRP) “Artık Yeter” Demeye Hazırlanıyor!

Ortaya çıkan son bilgilere göre Ripple, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yasal düzenlemelerin net olmaması nedeniyle büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını ve Avrupa veya Asya’ya taşınmayı düşündüklerini açıkladı.

Ripple Taşınıyor Mu?

6 Ekim LA Blockchain Zirvesi’nde Fortune Dergisi’nden Jeff John Roberts’a konuşan Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto paralara odaklanan gelecek nesil için küresel bir finansal sistem hazırlamakta “üzücü bir şekilde geride” olduğunu dile getirdi. Larsen’ın açıklamalarına göre bu durum, ABD yetkililerinin “yaptırım yoluyla düzenleme” politikasıyla birleştiğinde Ripple, ülkeyi tamamen terk etme düşüncesi üzerinde yoğunlaşabilir.

Larsen konuyla ilgili açıklamalarında, “Blok zinciri ve dijital para birimleri ABD’de hoş karşılanmıyor. Bu işte olmak istiyorsanız muhtemelen başka bir yerde faaliyet göstermelisiniz. Size karşı dürüst olmak gerekirse, genel merkezimizi çok daha dostane bir yargı alanına taşımayı bile düşünüyoruz.”

Öte yandan Larsen firmanın İngiltere, İsviçre, Singapur veya Japonya gibi ülkelere taşınmayı düşündüğünü ifade etti. Bununla birlikte Larsen, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki (SEC) kripto paralar ve Blockchain ile ilgili mevcut duruşun daha kötüye gitmeyeceğini düşündüğünü dile getirdi. Ancak görünüşe göre bugünkü tavır kripto ve Blockchain şirketlerinin Amerika’da rahat hareket edebilmesini önlüyor.

“Kaçmıyoruz, Açıklık istiyoruz”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise konuyla ilgili paylaştığı bir Twitter gönderisinde daha ayrıntılı açıklamalar yaptı ve “Ripple gibi sorumlu oyuncular kurallardan kaçınmak istemiyor, biz sadece kuralların açık olduğu bir yargı alanında faaliyet göstermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Ripple, firmanın XRP token’ınını kayıtsız bir menkul kıymet şeklinde sattığını iddia eden bir dizi toplu dava ile karşı karşıya. SEC, 2019 yılında dijital varlıklar için düzenleyici bir çerçeve yayınladıktan sonra konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı. Sonuç olarak, kripto şirketi kısmen, devlet kurumunun düzenleyici netlik eksikliği nedeniyle mahkemeye çağrılmaya devam ediyor.

Dolayısıyla tüm bu etkenlere bakıldığında Ripple’ın ABD ile ilgili olan karmaşında “artık yeter” demeye hazırlandığı ifade edilebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Yanılmayan Analistten Korkunç Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini!

Sonrakini Oku

Twitter CEO’sunun Şirketinden Bitcoin (BTC) İçin Müjdeli Haber!

Bir Cevap Yazın