Ripple ve Binance Arasında “Şüpheli” İşlemler!

Ripple son günlerde XRP kripto para biriminin yaşadığı yükseliş ile gündemi en çok işgal eden projelerden birisi oldu. Özellikle geçtiğimiz günlerde Ripple kurucu ortaklarından Chris Larsen’in yaptığı satışlar ve diğer kurucu ortak Jed McCaleb’in artan hacim nedeniyle daha fazla XRP’yi elden çıkarması, yatırımcıları korkuttu.

0,33 dolara kadar çıkarak yıllık rekorunu kıran XRP fiyatı bu satış haberlerinden sonra sert bir şekilde düşmüş ve 0,30 dolar seviyesine gerilemişti. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle son 24 saat içerisinde %2 yükseliş elde eden XRP yatırımcılarını endişelendiren bir haber ise Binance ve Ripple hazinesinden geldi.

Ripple’dan Binance’e 20 Milyon XRP

Kripto para takip ve analiz şirketi Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre Ripple dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’e 20 milyon XRP gönderdi. Bu işlemden hemen sonra ise Binance kripto para borsasının aldığı 20 milyon XRP’nin yarısını tekrar Ripple’a gönderdiği görüldü.

Binance bu fonları kendi cüzdanları arasında transfer etse de neden 20 milyon XRP gönderildiği ve devamında 10 milyon adetin Binance tarafından geri Ripple’a aktarıldığı bilinmiyor.

İlgili tweet’in altına gelen yorumlara bakıldığında borsaya gönderilen XRP’lerin Binance tarafından talep edildiği ve likidite için gerekli olduğu ifadeleri görülmekte. Ancak Binance’in neden 10 milyon XRP’yi geri gönderdiğine dair bir teori olmaması, şüpheleri arttırıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Altcoin’in Yükselişi Durdurulamıyor: Yeni Rekor Geldi!

Sonrakini Oku

Ethereum Fiyatında Sert Bir Düşüş Görülebilir Mi?

Bir Cevap Yazın