Ripple, Kullanıcılarına Ne Vadediyor?

Bitcoin (BTC) öncülüğündeki kripto para piyasasında Ripple (XRP) ya da Ethereum (ETH) gibi çok sayıda altcoin de varlığını sürdürüyor. Altcoin projelerinin her biri kullanıcılarına yeni bir şeyler vadederek belirledikleri hedeflere ulaşmaya çabalıyor. Ripple, kullanıcılar arasında oldukça popüler olan bir altcoin. Ödeme gerçekleştirmeyi birçok farklı açıdan daha avantajlı hale getirmeyi hedefleyen XRP, dünyadaki bankasız kullanıcılara da hitap ediyor.

Bankasız Kullanıcılar

Bitcoin’in ortaya çıkışının en temel amaçları arasında, dünyadaki bankasız kullanıcılara ulaşmak gayesi de yer alıyordu. Günümüzde dünyanın birçok bölgesinde bankaların ulaşamadığı ve bu yüzden henüz bir banka hesabına dahi sahip olmayan milyonlarca insan bulunuyor. BTC öncülüğündeki kripto paralar bu kişileri de küresel ekonomiye dahil edebilmeyi hedefliyor. XRP’nin sunduğu hizmetler göz önünde bulundurulursa bu amaç için biçilmiş kaftan olduğu düşünülebilir.

Kripto Para Benimsenmesi

Oldukça geniş bir ağa sahip olmasıyla tanınan Ripple, ortaya koyduğu çalışmalarla kripto paraların benimsenmesine katkı sağlıyor. Çok sayıda finansal kuruluşla ortaklık sağlayan Ripple dünyadaki bankasız insanlara da ulaşabilecek bir potansiyele sahip. Ayrıca altcoin’in sınır tanımadan ve oldukça ucuz bir şekilde ödeme gerçekleştirebiliyor olması kullanıcıları cezbedecek bir etki oluşturuyor.

Kripto para piyasasındaki uzmanlar sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlarda Ripple potansiyeline dikkat çekiyor. Bu uzmanlara göre de Ripple kripto para benimsenmesi akımının en ön sıralarında yer alacak ve dünyadaki bankasız kullanıcılara finansal özgürlük sunacak.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Piyasaya 1 Milyar XRP Sürüldü

Sonrakini Oku

Yeni Bir Ripple Uygulaması Geliştirildi

Bir Cevap Yazın