Ripple İçin Bir Zafer Daha: Mahkeme, XRP İle İlgili Talebi Kabul Etti

XRP fiyatı bugün ciddi bir yükseliş elde etti ve 0,62 dolar seviyesine kadar çıktı. XRP fiyatının bu yükselişinde etkili olan faktörler arasında ise XRP davası ile ilgili gelişmeler başı çekmekte.

Ripple Davasında Yeni Gelişme

Ripple’a karşı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan menkul kıymet davası, ilk başta fiyatın dibi görmesini sağlamıştı. Şimdilerde ise davanın XRP lehine ilerlemesi fiyatın da bundan faydalanmasını sağlıyor.

XRP’nin listelenmesi nedeniyle kripto para borsalarının olası bir menkul kıymet ilanında zarar görmeyeceği açıklaması aslında XRP’nin şu günlerdeki yükselişinin temel sebebi olarak görülmekte. ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in XRP’yi yeniden listeleyebileceği haberi XRP fiyatına yükseliş getirirken şimdi alınan bir haber ise yükselişin etkisini daha da arttırabilir.

XRP İle İlgili Bilgiler Gizli Kalacak

Ripple tarafından geçtiğimiz hafta yapılan bildiride XRP ile ilgili bazı bilgilerin gizli kalması istenmişti. XRP ile ilgili bazı detayların gizli kalması ve kamuoyu ile paylaşılmaması talebi büyük tepki çekse de Ripple’ın bu konuda SEC cephesini ikna ettiği görülüyor.

Avukat James K. Filan tarafından aktarılan bilgilere göre 1 Nisan tarihinde SEC ve Ripple avukatları bir araya geldi. Bu toplantıda Ripple Labs’in bazı bilgilerde gizlilik talep etmesi ise olumlu karşılandı.

SEC, Ripple’a Boyun mu Eğiyor?

SEC ve Ripple arasındaki anlaşmanın detayları paylaşılmasa da XRP ile ilgili oldukça kritik bazı bilgilerin gizli kalacağı artık kesinleşti. Toplamda dört evrakın gizli kalması istenirken bunların ikisi hakkında hemfikir olunduğu belirtiliyor. Bunların hepsi de Ripple ile ilgili araştırmanın sonunda elde edilen belgeler olarak vurgulanmakta.

SEC sadece 2 belgenin gizli kalmasına onay verirken Ripple ise diğer kalan belgelerin de gizli kalması için uğraşmaya devam edecek gibi gözüküyor. Avukat Filan tarafından paylaşılan bilgiye göre ise bu durum Ripple için kısmı zafer olarak görülebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple SEC Davasında Gözler 6 Nisan’a Çevrildi: XRP Fiyatı Nasıl Tepki Verir?

Sonrakini Oku

Bitcoin Fiyatı: BTC’de Madenci Hareketleri Yeni Ralli Sinyali Veriyor Olabilir

Bir Cevap Yazın