Ripple Geri Adım Atmıyor: SEC İle Anlaşma Planımız Yok!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davanın ortasında, Ripple‘ın hukuk ekibinin, menkul kıymetler gözlemcisi ile anlaşma planlarının olmadığını söylediği bildirildi.

Ripple: SEC İle Anlaşma Planımız Yok

ABD’li gazeteci Charles Gasparino, Ripple’ın hukuk ekibinin, davayı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile çözme planı olmadığını ifade etti.  SEC, geçen yıl Aralık ayındaki XRP satışı nedeniyle Ripple Labs’a, CEO Brad Garlinghouse’a ve kurucu ortağı Chris Larsen’e dava açtı. Ocak ayında Garlinghouse’a, Ripple’ın neden SEC ile anlaşmadığı soruldu. CEO konuya ilişkin çok kısa bir açıklama yaptı:

“Özele girmek istemiyorum, ancak şunu söyleyebilirim ki XRP topluluğunun yeniliklere devam edebilmesi ve yatırımcıların korunması için bu sorunu çözmeye çalışıyoruz.”

 

XRP Yatırımcıları, Yeni SEC Başkanından Umutlu

Ripple destekçileri, yeni SEC başkanı Gary Gensler’in XRP davasını düşüreceğini umuyor. Eski SEC Başkanı Jay Clayton ile de, bir çıkar çatışması söz konusu olduğunu iddia ediyorlar.

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’nin geçen haftaki duruşmasında, Bitcoin yanlısı Senatör Cynthia Lummis, Gary Gensler’a “Sorumlu inovasyonu destekliyor musunuz?” şeklinde bir soru yöneltti. Gensler, bu soruya anında cevap verdi: “Kesinlikle destekliyorum. İnovasyon, ekonomik aktiviteyi arttırır ve daha da önemlisi, çoğumuzun hayatında daha iyi fırsatlar yaratır.” SEC başkanı ayrıca Satoshi Nakamoto’nun yeniliğinin de gerçek olduğuna inandığını söyledi. Blok zinciri teknolojisinin, finans ve para alanlarındaki değişimlere bir katalizör görevi gördüğünü ve ilerde de görebileceğini düşündüğünü ekledi.

SEC’nin, XRP üzerinden Ripple Labs ve yöneticilerine karşı açtığı davayı düşürüp düşürmeyeceği, ilerleyen zamanlarda net bir şekilde anlaşılacaktır. Ancak Ripple tarafından gelen açıklamalar, şirketin herhangi bir anlaşma yapmak istemediği yönünde.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson Coin Yakma Önerilerine Sert Çıktı

Sonrakini Oku

Yüzde 700 Artabilir! Ünlü Analistin Bitcoin (BTC) Yorumu!

Bir Cevap Yazın