Ripple, farklı ülkelerden 5 kurumla olan yeni anlaşmalarını duyurdu

Ripple, bugün dört farklı ülkede beş bankacılık ve para transferi kuruluşuyla yeni ortaklık başlattığını duyurdu.

Yapılan basın bildirimine göre, Brezilya’dan Itaú Unibanco ,Hindistan’dan IndusInd, Singapur’dan InstaReM, Brezilya’dan Beetech ve Kanada’dan Zip Remit ile anlaşma sağlandı. Bu bankalar, uluslararası ödemeleri kolaylaştırmak için XRP platformu ile anlaştığı söylendi.

Fineextra’ya göre, Beetech ve Zip Remit, Ripple’in xVia ürününü bireysel müşterilere yönelik uluslararası ödeme kanallarını kolaylaştırmak için kullanmayı planlarken, IndusInd, InstaReM ve Itaú Unibanco, finansal kuruluşlara gerçek zamanlı uluslararası işlemler için xCurrent’i kullanmayı planlıyor.

Ripple ağı büyüyor

Ek olarak hem Beetech hem de Zip Remit, son zamanlarda xCurrent’i kullanmaya başlayan Çin kökenli LianLian ile iş ortaklığı kurmayı planlıyor.

InstaReM CEO’su Prajit Nanu, bu gelişmelerin XRP’e yardımcı olacağını söyledi. Büyüyen ağ ile diğer şirketler bunun avantajlarından yararlanacağını söyledi ve ekledi:

“Şimdi RippleNet üyeleri, InstaReM’in güvenli altyapısı sayesinde Güneydoğu Asya ülkelerinde çok sayıda yerde ödeme yapabilecek duruma geldi” 

Ripple’in iş geliştirme müdürü Patrick Griffin, yeni ortaklıkların gelişmekte olan piyasalardaki müşterilere yardımcı olacağını şu şekilde açıkladı:

“ABD’de bir öğretmen Brezilya’daki ailesine para göndermek, Hindistan’da bir küçük işletme sahibi başka bir ülkede ikinci bir mağaza açmak için para taşımak için dünyanın finansal kurumlarının ödeme sistemine bağlı kalmak zorundaydı. Fakat artık bu zorunluluk ortadan kalktı.”

 

Kaynak: Kritoparahaber

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple Yeni Ortaklık Anlaşmasını Duyurdu!

Sonrakini Oku

Kripto para yatırımında riskleri en aza indirgemeyi amaçlayan girişim: Reales

Bir Cevap Yazın