Ripple Davasındaki Son Gelişmeler! XRP Tahminleri!

San Francisco merkezli sınır ötesi ödeme şirketi Ripple ile SEC arasındaki mücadele devam ediyor. Peki Ripple davası ne durumda? XRP kritik seviyelere gevşedi, fiyatın mevcut destek bölgesini kaybetmesi halinde kaç dolara düşebilir? Davadaki son gelişmeler ve fiyatın görünümüne dair tahminleri ele alıyoruz.

Ripple Davasındaki Son Gelişmeler

Mahkeme, Ripple ve SEC‘e, Dr. Albert Metz’in ek raporunu teslim etmek için gereken uygun avukatlık ücretini tartışmak ve kabul etmek için iki haftalık bir süre ek süre verdi. Her iki taraf da vekâlet ücreti için son tarihin 27 Mayıs 2022’ye kadar uzatılmasını talep etmişti. Şimdi taraflar, 27 Mayıs’taki bir dosyalamada Metz Ek Raporu ve İfadesi ile bağlantılı olarak bir ücret ödenmesi konusunda anlaştılar. Aslında hem Davalı hem de Davacı gerekli ödemeyi yapmak için iş birliği yaptılar. Ancak miktar henüz açıklanmadı. Ripple ve SEC nadir konularda bu şekilde uzlaşabiliyor.

Ünlü Avukat James Filan, sosyal medya platformunda bu gelişmeye dikkat çekti. Dr. Metz’in, 2013 yılında kripto para birimlerinin satışı sırasında Ripple’ın eylemlerinin XRP fiyatı üzerinde doğrudan bir etkisi olduğunu kanıtlayacak olan SEC için bir tanık olduğunu belirtmekte fayda var. Eğer rapor bunu kanıtlarsa Ripple’ın menkul kıymetler yasasını çiğnediği teknik olarak tasdik edilmiş olacak.

Peki Ripple davası ne zaman bitecek? Dava avukatı tarafından paylaşılan çizelgeye göre yatırımcılar gelecek yılı beklemek zorunda.

Bu haftanın başlarında CNBC ile yaptığı röportajda, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC ile olan davası sona erdiğinde bir İlk Halka Arz (IPO) olasılığını keşfetme planına da işaret etti.

XRP Tahminleri

2018 yılı ocak ayında gördüğü 3,85 dolar ATH seviyesine yıllardır yaklaşamayan Ripple yatırımcıları Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından devam eden bir davanın yanı sıra küresel makro ekonomik zorluklar, XRP’nin fiyatını geçen yıldan bu yana %80 aşağıya çekti.

Santiment’e göre, 1 milyon ile 10 milyon dolar arasında XRP tutan XRP ağ balinaları artıyor. Bu kategorideki XRP balinaları, borsa dışı sahipleri kategorisinde en aktif olanlardır ve şu anda dolaşımdaki tüm XRP’nin %6,12’sini elinde tutmaktadır.

Bu aktivite seviyesi, güçlü bir piyasa kapitalizasyonunu sürdüren XRP’ye de yansıdı. Şu anda XRP, BUSD ve Cardano’yu devirdikten sonra Binance Chain’in BNB’sinin hemen arkasında 18,6 milyar dolarlık piyasa değerlemesi ile altıncı sırada yer alıyor.

XRP yazı hazırlandığı sırada 0,38 dolar desteğinin üzerinde bulunuyor. Bu seviyenin üzerindeyken Bitcoin 30.000 doları yeniden kazanır ve kalıcı olursa 0,44 dolar ve 0,5 dolar hedeflerine hızla ulaşılabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

NFT Summit İstanbul Başlıyor: Rock’n’Verse Sum-Mint Bugün!

Sonrakini Oku

CFTC Üyesinden Yatırımcılara Uyarı: Kripto Para Birimlerini “Piyango Bileti” Olarak Nitelendirdi!

Bir Cevap Yazın