Ripple Davasında Yeni Gelişme: Bütün Gözler 30 Nisan Tarihine Çevrildi

ABD’nin en büyük blockchain firmalarından birisi olan Ripple, ABD’den gelen bir darbe ile ciddi kayıplar yaşadı. Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden davada özellikle son dönemde ciddi gelişmeler kaydedildi.

Ripple Avukatlarının Talebi Görüşülecek

Kripto para sektörünün nabzını tutarak takip ettiği davada ise kısa süre önce çok büyük bir adım atıldı. Ripple avukatları, ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC’nin başka ülkelerin finansal regülatörleri ile iletişime geçtiğini ve Ripple ortakları hakkında bilgi talep ettiğini tespit etti.

Ripple avukatları anında bu duruma tepki göstererek SEC’nin başka regülatörlerle iletişime geçmesini ve Ripple hakkında bilgi toplamaya çalışmasını eleştirdi. Ripple yetkililerine göre bu durum federal yasalara uymuyor ve SEC’nin yetki kapsamında da değil. Ripple bunun durdurulmasını ve SEC’nin bu tip adımlar atmasını engellemek için yeni bir talep oluşturdu.

Duruşmaya Herkes Katılabiliyor

Avukat James K. Filan tarafından paylaşılan bilgilere göre ise bu konu hakkında gerçekleştirilecek ilk duruşmanın tarihi belli oldu. Filan, bu konu hakkındaki ilk duruşmanın 30 Nisan 2021 tarihinde yapılacağını vurguladı.  Duruşma TSİ itibarıyla 17.00’de görülecek ve isteyenler mahkemeye telefon üzerinden bağlanabilecek. Duruşmaya bağlanmak isteyen kullanıcıların ABD için (844) 291-4185,  uluslararası bağlantı için ise  (409) 207-6997 numaralarını arayıp, erişim kodu olan 71063935’i girip daha sonra # ifadesini tuşlamaları gerekiyor. Bu hattın 4.000 arayana kadar destek vereceği belirtildi. Buna karşın duruşmayı kaydetmek kesinlikle yasaklanmış durumda.

XRP Fiyatı İçin Belirleyici Olabilir

Davaya bakan Yargıç Sarah Netburn bu duruşmada SEC’nin denizaşırı ülkelerdeki regülatörlerle görüşmesinin etkilerini ele alacak ve bu konuda bir karar verebilir. Netburn eğer bunun gerçekten de SEC’nin yetkisini aştığına karar verirse Ripple için bir zafer daha elde edilmiş olunabilir. Ancak ters yönde bir karar durumu daha da kötüleştirip XRP fiyatının son yükselişini baltalayabilir.

XRP fiyatı son 24 saat içerisinde %10 yükseliş elde etse de 2021 rekorundan çok uzakta. XRP, geçtiğimiz hafta dava ile gelen olumlu haberler sayesinde 1,95 dolara kadar yükseldi ve neredeyse 2 dolar rekoruna ulaştı. Şimdi ise 30 Nisan tarihi XRP yatırımcıları için belirleyici olabilir. Bu tarihe kadar ise fiyatın konsolidasyon yaşaması bekleniyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tecrübeli CIO, Bitcoin’in 20.000 Dolara Gerileyebileceğini Öne Sürdü

Sonrakini Oku

Veteran Fon Yöneticisi Bitcoin Hakkında Görüşlerini Aktardı

Bir Cevap Yazın