Ripple CEO’sundan XRP Hakkında Umut Veren Açıklama

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple‘a açılan dava, Ripple ve XRP için felaketi beraberinde getirdi. Özellikle ilk aylarda XRP bundan çok büyük darbe alsa da Ripple CEO’su şimdi bunun değişmeye başladığını ifade etti.

Ripple CEO’sundan Önemli Açıklama

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yaşanan son olaylara rağmen Ripple ile XRP’nin aslında iyiye ilerlediğini vurguladı ve açıklamasını derinleştirdi. Aralık 2020’de açılan dava ile XRP fiyatı 0,17 dolara kadar gerilese de Ripple şu an birçok açıdan büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Ripple CEO’su, tartışmalı düşüş ve yükselişten sonra yaptığı genel açıklamasında 2020 yılı ile davayı yorumladı. Ripple’a dava açılmasından sonra herkesin “bütün XRP hacminin kaybolacağını ve XRP fiyatının dibe ineceğini” iddia ettiğini belirten Garlinghouse, beklentilerin karşılanmadığını vurguladı.

XRP, 3 Yılın Zirvesinde

Ünlü CEO’ya göre XRP hem hacim hem de fiyat açısından önemli adımlar atarak tutunmayı başardı. XRP’nin en son 3 yıl önce ulaştığı fiyat seviyesine dava devam ederken ulaşması da Garlinghouse’ın haklı olduğunu kanıtlamakta. Peki bu aşamada Ripple tam olarak neler yaptı ve CEO söz konusu durumu nasıl görüyor?

Garlinghouse, son röportajında aslında SEC davasına rağmen Ripple’ın hep iyi haberler ile anıldığını belirtti. Ripple’In SEC tarafından açılan davadan sonra 20’den fazla yeni kurumsal müşteri edindiğini belirten Garlinghouse, zaten müşterilerin %90’ından fazlasının da ABD dışında olduğunu vurguladı. Ünlü CEO, Ripple’ın mevcut müşterilerinin de bu sebeple ABD’deki davadan etkilenmediğini paylaştı.

RippleNet Kullanımı Arttı

Ripple’ın son dönemde Trendog ve Azimo gibi devlerle de anıldığını ve ortak adımlar atıldığını paylaşan CEO, Trengo’nun %40 hissesinin satın alınması ile ön plana çıkmıştı. Garlinghouse’a göre 2020, RippleNet’in en büyük ve önemli yılı da oldu. 3 milyondan fazla işlem gerçekleştirildiğini belirten başarılı yönetici, Ripple’ın dördüncü çeyrek raporunda da ciddi bir artış görülebileceğini ifade etti. XRP’nin bu üründeki hacminin de davadan etkilenmediği görülüyor.

CEO son olarak merkez bankaları ile de dijital para çalışmaları kapsamında görüşmeler yaptığını vurgulayarak aslında Ripple ve XRP için her şeyin yolunda olduğunu belirtti. Hacmin artması ve Ripple için her şeyin yolunda gitmesi de tahmin edilebileceği gibi XRP fiyatı ve ekosistemi için bir hayli olumlu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

XRP Fiyatı Bütün Piyasaya Meydan Okuyor: Yükseliş Ripple Davası İle mi İlgili?

Sonrakini Oku

Herkes Satarken Balinalar bu Altcoine Yöneldi

Bir Cevap Yazın