Ripple CEO’sundan SEC Davası Hakkında Son Açıklamalar!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davaya rağmen şirketin büyümeye devam ettiğini açıkladı.

Ripple Hızla Büyüyor

Bir kuruluşa vermiş olduğu röportajda Brad Garlinghouse, XRP Ledger’daki yerel dijital varlık olan XRP’nin, bir menkul kıymet olmadığını ve ABD tarafından yapılan girişimlerin hüsrana uğratıldığını iddia ederek, SEC davasına rağmen Ripple’ın rekor denilecek şekilde büyüdüğünü ifade ediyor.

XRP CEO’su yaptığı konuşmasında şu açıklamalarda bulundu:

Para birimi olarak kullandığımız XRP’nin sadece bir menkul kıymet olduğu fikri yanlış. Ne yazık ki basına davayı biz kaybetmişiz gibi lanse ediliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde, XRP kullanımı neredeyse yok denilecek düzeyde. Bunun sebebi ise ABD merkezli borsaların çoğunda Ripple işlemleri durduruldu. Tüm bunlara rağmen geçtiğimiz yıl Ripple için rekor olarak nitelendireceğimiz bir sene olarak tarihe geçti. Öte yandan ana ürün gruplarımızda çok hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Bunlara ek olarak Garlinghouse konuşmasına, “Ne yazık ki bu büyümenin neredeyse tamamı Amerika Birleşik Devletleri dışından geliyor, ayrıca ABD dışından birçok insanı işe alıyoruz. Şunları da belirtmeliyim ki müşteri tabanımızın %95’i ABD dışı ödeme şirketleri.” sözleri ile devam etti.

Öte yandan Ripple CEO’su, RippleNet’e olan talebin 2021’in ilk çeyreğinden bu yıl Mart ayında sona eren çeyreğe kıyasla sekiz kat arttığını ifade etti. Ayrıca RippleNet’in şu anda 55’ten fazla ülkede faaliyet gösteren küresel bir dijital ödeme platformu olduğunu sözlerine ekledi.

Bunların yanı sıra röportajında, “Sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için kullanılan temel ürünümüz XRP’a olan talep, yıldan yıla 8 kat artış gösteriyor. Yani XRP geçen yılın ilk çeyreğinden bu yılın ilk çeyreğine kadar geçen sürede 8 kat büyüdü.” cümlelerine yer verdi.

“SEC Yaptırımlarında Aşırıya Kaçıyor”

Garlinghouse ayrıca, SEC’in yaptırımlarıyla aşırıya kaçtığı ve bunun sonucu olarak ABD’nin rekabet gücünü azalttığını iddia ediyor.

Ripple CEO’su açıklamalarında son olarak, “Pek çok farklı endüstride yeniliğe öncülük ettiğimiz Amerika Birleşik Devletleri’nin bize uyguladıkları, rekabet gücünü aşan ve ciddi anlamda kısıtlayan yaptırımlarından rahatsız olduğumu belirtmek isterim. Tüm bunlara rağmen ABD’de bulunan ajansımızın oradaki insanlara iş olanağı sunması inanılmaz derecede sinir bozucu buluyorum.” sözlerini kullandı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple Davası Nasıl Gidiyor? SEC Mücadelesi Ne Zaman Bitecek?

Sonrakini Oku

JPMorgan CEO’su, Kripto Paralara Yönelik Önemli Açıklamalarda Bulundu! Yatırımcıları Uyardı

Bir Cevap Yazın