Ripple CEO’sundan Önemli XRP Açıklaması: İlgi Artıyor

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi konumundaki XRP, son dönemde Ethereum ve Bitcoin’in yükselişini geride bırakacak şekilde yükselişe geçti. Son 7 günlük sürede XRP fiyatının neredeyse %100 oranında değer kazandığı görülüyor. Ripple CEO’su da yeni yaptığı açıklamasında bunun nedenine değinen bir şekilde kurumsal ilgiye dikkat çekti.

Garlinghouse: XRP’ye Yönelik Kurumsal İlgi Zirvede

10 milyar doların üzerinde değere sahip Ripple’ın CEO’su Garlinghouse, kurumsal yatırımcıların gerçekten de kripto para sektörüne yöneldiğini ve ilginin bu şekilde arttığını vurguladı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) gerçek bir değer saklama aracı olduğunu belirten tecrübeli isim, bunun enflasyona karşı birçok kurumsal yatırımcıyı koruduğunu da ifade etti.

Ripple CEO’su bunun devamında XRP hakkında da açıklamada bulunarak, XRP’nin hızı, işlem ücreti ve ölçeklenebilirlik özellikleri sayesinde kurumsal yatırımcıların ödeme çözümleri arasında başı çektiğini belirtti. XRP gerçekten de son dönemde özellikle kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmekte ve kurumsal yatırımcıların XRP alımları hızlanmakta.

Ripple Ortaklarının Sayısı Artıyor

Ripple’ın 300’den fazla kurumsal ortağa sahip olduğu ve bunların hepsinin RippleNet üzerinde XRP tabanlı çözümler kullandıkları biliniyor. XRP/USD işlem çifti de bunu kullanan her bir kurumsal yatırımcı sayesinde daha fazla yükseliyor ve hacim rekorları kırıyor. Son günlerde görülen XRP yükselişinin asıl sebebi kurumsal yatırımcılar olmasa da bunun söz konusu yükselişi etkilediği bilinen bir gerçek.

Garlinghouse, kripto para sektöründe yakın zamanda yaşanan olaylardan etkilendiğini ve sektörün topluca gelişmekte olduğunu düşündüğünü belirtti. Kurumsal yatırımcıların ilk başta BTC’ye, ancak bunun devamında XRP ve ETH’ye de ilgi gösterdiğini belirten tecrübeli isim, XRP’nin geleneksel ödeme çözümlerinin birkaç adım ilerisinde olduğunu da vurguladı.

Önce Bitcoin, Sonra Altcoinler

Kripto paraların sunduğu kullanım alanının ve avantajların kurumsal yatırımcıları cezbettiğini vurgulayan Garlinghouse, bunun önde gelen kripto paralar için daha fazla yükseliş şansı getireceğini düşünüyor. Gerçekten de kurumsal yatırımcılar BTC için sektöre giriş yapsa da devamında diğer kripto paralara yönelik ilgileri de artıyor. Bunun genel olarak bütün kripto para sektörü için olumlu olduğu son 1 haftada yaşanan gelişmelerden de anlaşılabiliyor.

Bitcoin’in 18.500 dolara çıkmasının devamında altcoinler hareketlendi ve şu an gerçek bir altcoin rallisi yaşanıyor. Bu da kurumsal yatırımcıların önemini bir kez daha göstermekte.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) Yükselirken Bu Token’lar da Çok Kazandırıyor!

Sonrakini Oku

BTC Fiyat Artışının Etkisi Görülüyor: Bitcoin The Wall Street Journal’da!

Bir Cevap Yazın