Ripple CEO’sundan Önemli Davos Paylaşımı!

İsviçre‘de yer alan Davos isimli kasaba, şu sıralar yine yoğun günlere tanıklık ediyor. Dünya Ekonomik Forumu‘nun devam ettiği Davos kesinlikle kripto para yatırımcıları için de önemli bir yere sahip. Önde gelen kripto para birimlerinden XRP‘yi piyasaya süren  Ripple‘ın CEO’su Brad Garlinghouse da Davos’tan önemli bir haber paylaştı.

Ripple CEO’sundan Önemli İpucu

Garlinghouse’ın attığı tweet kesinlikle direkt olarak XRP yatırımcılarını ilgilendiriyor. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in bir ifadesini duyuran Garlinghouse, XRP yatırımcılarına bir sinyal vermiş olabilir. En alttaki tweet içerisinde de görülebileceği üzere Mnuchin’in yaptığı gelecek vaat eden açıklama ise kripto paralar hakkında gelen bir soruya yanıt olarak verildi:

“Sınır ötesi ödeme sistemleri açısından bakıldığında, tüketiciler ve işletmeler için masrafları düşürmek gibi faydaları var. Biz kesinlikle şirketlerin bu konuda çalışmalarını destekliyoruz.”

Mnuchin’in yaptığı bu açıklama sınır ötesi ödeme denilince akla gelen ve ABD içerisinde yer alan Ripple için olumlu bir anlam taşıyor olabilir. Ripple’ın başı şu sıralar ABD içerisinde açılan menkul kıymet davaları ile belada ve Mnuchin gibi üst düzey birisinin nispeten Ripple yanlısı yaptığı açıklama, davanın sonuçlarına yönelik ipuçları da taşıyor olabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Maduro Duyurdu: Kripto Casino Geliyor!

Sonrakini Oku

Çin’in Toplam Blockchain Yatırımlarında Düşüş Var!

Bir Cevap Yazın