Ripple CEO’su Sessizliğini Bozdu: Piyasa Kıpkırmızıyken XRP %15 Artışta!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, nihayet ABD menkul Kıymetler ve Borsa komisyonu (SEC) ile ilgili sessizliğini bozdu ve merak edilen soruları yanıtladı. CEO Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda SEC davası ile ilgili 5 temel soruyu cevapladı ve “SEC’in kanıtlanmamış iddialarını” şiddetle reddetti. Ayrıca Garlinghouse şirketinin gerçeklerin ve tarihin doğru tarafında olduğunu iddia etti.

SEC ve Ripple

Garlinghouse, Ripple’ın SEC ile bir anlaşma için çalışmaya devam edeceğini dile getirdi.  CEO yaptığı açıklamalarda, XRP topluluğunun inovasyona devam edebilmesi, tüketicilerin korunması ve düzenli piyasaların korunması için yeni yönetimle anlaşmalı bir şekilde yollarına devam edeceğini ifade etti.

Öte yandan Garlinghouse, Ripple’ın XRP’yi listelemeleri için borsalara ödeme yapıp yapmadığı konusunu doğrudan ele almadı ama bunun dünyadaki en likit dijital varlıklardan biri olduğunu ve %95’inin ABD dışında işlem gördüğünü söyledi. Buna ek olarak CEO XRP’nin listelenmesi ile ilgili olarak, Ripple’ın XRP token üzerinde hiçbir etkisi olmadığını, ve XRP’nin merkezsiz, açık kaynaklı bir varlık olduğunu dile getirdi.

Tetragon Davası

SEC’in yanı sıra Garlinghouse, şirketin en büyük yatırımcılarından biri olan ve şirketin %1.5’ine sahip Tetragon’un da bir dava açmasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını belirtti ancak şirketin diğer yatırımcılarının hala Ripple‘a inandığını iddia etti.

Ayrıca Garlinghouse, Ripple’ın şu anda haftalar içinde başlayacak olan davaya hazırlandığını şirketin Genel Danışmanı Stuart Alderoty’nin ileride daha fazla bilgi vereceğini sözlerine ekledi.

Ripple CEO’su, 2021’de yılında düzenlemelerin yürürlüğe girmesi konusunda daha iyimser olduğunu ve Dijital Emtia Borsası Yasası’nın yeniden yürürlüğe girmesini beklediğini de sözlerine ekledi.

Ripple Fiyatı

XRP fiyatı SEC davasının sonrasında büyük bir düşüş yaşayarak 0,17 dolara kadar gerilemişti. Ancak sonrasında XRP adeta bu sorunlardan etkilenmediğini ve kendini toparladığını gösterdi ve yeniden 0,30 doların üzerine çıkmayı başardı.

Ayrıca yazının yayına hazırlandığı sırada hemen hemen her altcoin düşüşteyken XRP’nin hala yüzde 15’lik yükseliş oranı ile yoluna devam ettiği görülüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Litecoin Yorumları: LTC’de Hangi Seviyelere Dikkat Edilmeli?

Sonrakini Oku

XRP’den Sonra Bir Müjde de Litecoin (LTC) Yatırımcılarına Geldi!

Bir Cevap Yazın